hippeace

Potřebuji si ujasnit pojmy ohledně Apple. Pomůžete?

Apple Inc. je firma zabývající se výrovou HW i SW který je vzájemě kopatibilní
Mac je zkratka pro Macintosh a to je rodina počítačů (SW+HW dohromady) od Apple, je to nástupce rodiny Apple
OS X je nástupce operačního systému Mac OS a jo teda operační systém
Takže Macintosh je u OS X to co PC u Windows?
ja to napsáno dobře? mám v tom dost guláš
PS: koukala jsem jak v odpovedich tak jsem hledala i na netu tak mě prosím neodkazujte na wiki

Odpovědi
anonym

Odkážu tě na wiki – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ap­ple
Máš v tom totiž – mírně řečeno, guláš a mohl bys domácímu úkolu věnovat aspoň pár minut na přečtení té stránky…
Jen – MAC OS je operační systém pro počítače Apple, Windows je jedním (resp. ´rodinouo´) OS pro PC, ale pro PC existuje více OS (např. Linux) a obecně je OS mnoho.

Dochy

Já bych tedy řekl „skoro dobře“. Mowla má samozřejmě pravdu, jen v soudu bych nebyl tak přísný 😉
Spíš než „Macintosh je u OS X“ bych uváděl „OS X je pro MacIntosh“. Pro PC je systémů víc, než jen Win a pokud budeme chtít být přesní, tak místo PC by se mělo uvádět spíš „IBM komp. PC“ (přestože s tou kompatibilitou už by to dnes také nebyla žádná sláva). samotná zkratka „PC“ znamená „osobní počítač“ a to by byli i ty Macy a historické věci jako ZX Spectrum, C64, ATARI apod…
Jeden z hlavních „politicko obchodních“ rozdílů mezi těmito dvěma architekturami počítačů je, že Apple prodává zásadně HW a systém pohromadě, zatímco u IBM komp. PC je zpravidla vše uživatelsky konfigurovatelné (zpravidla si HW můžete seskládat z částí od různých výrobců a jako systém si tam také můžete dát většinou co chcete)