Posloucháte a máte rádi písně Karla Kryla – a které se vám líbí nejvíce ?

Mě se vedle dalších Karlových písní nejvíce líbí Veličenstvo kat, Karavana mraků a Divný kníže – velmi pravdivé slova jsou v nich obsazená . A i spousta dalších písniček je podle mě velmi hezkých a pravdivých. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

No jistěže! Nejradši mám asi Lásko!, Gloria, Děkuji, Lilie, ale i spousta dalších, on byl vážně úžasný textař. Jen mě dost mrzí, že mě s ním kdysi mí de*ilní vrstevníci poslali do p*dele… A hodně lidí z mé generace ho ani nezná, to je velice smutné…

Další odpovědi
terry

Má nejoblíbenější je asi Král a klaun.

prkýnko

Vesměs všechny, ale nejvíc asi Karavana mraků, Lilie a Moritury de salutant.

quentos

Ano. Jeho písně jsou působivé. Těžko vybírat – „Bratříčku, zavírej vrátka“, „Král do boje táh“ a řada dalších. Maminka kdysi byla na jeho koncertě a pak dlouho vzpomínala na to, že jí prý při vstupu políbil ruce. Potom byla jeho smrt pro ni velká rána…

Sůwa

Což o to, já jsem pamětník., ale úplně mne šokovalo, že když se Karel Kryl po „plyšovce“ vrátil a uspořádal koncert, zpívaly s ním všechny generace i ti, kteří se narodili až po jeho odchodu do exilu. Kde se to naučili ? Nejvíc mi asi utkvěla píseň Bratříčku zavírej vrátka, podle které se jmenuje i jeho LPíčko, které právě držím v ruce a bylo vydáno v roce 1969.

Drap

Občas, poměrně málo. Veličenstvo kat vítězí.

vlk samotař

Mám rád všechny jeho písně.

iceT

Mám ráda Anděl,Král a klaun,Salome,Srdce a kříž,Pomník neznámého vojína a jistě i další,jen si je napamatuju podle názvů.
Kdysi,kdysi dávno to měl můj tatík nahrané na ještě kotoučové pásce a já jsem si to ráda pouštěla a po revoluci,když se K.K.vrátil a měl nějaký koncert,jsem si tehdy v 15 říkala odkud to jen znám,protože se to u nás doma hrávalo,když mi bylo tak 5.

jarní VLK

ano posloucham ale mam je radeji v landovo zneni . Jde preco o ten text a ne o zpevaka . A nejradeji mam v obou podani Bratricku zavirej vratka a karavana mraku. A v landovo podani moritun te salutani . A vsem doporucuji CD Vecer s pisni Karla Kryla pro cesky narod