Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Samozřejmě, proč ne? Má to jednu nevýhodu, že pokud je jich víc, tak se musí zmenšit, nebo je pak lepší poslat je např. přes uschovna.cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

vysvětlím proč to není vhodné. Email totiž přílohy enkoduje tak že automaticky naroste jejich velikost asi na 130% původní velikosti. Takže pokud posíláte fotku co má 10MB, bude odeslán email o velikosti 13MB ... zkrátka email přílohy sice umožňuje, ale nikdy to nefungovalo moc efektivně a pro velké přílohy v řádů desítek MB je to už vyloženě nevhodné.

Daleko vhodnější je použít službu jako třeba https://posilej.cz nebo https://www.uschovna.cz/ ... kde můžete nahrnout takových fotek třeba 30GB (!) a emailem bude zaslán pouze odkaz na ně, z pohledu příjemce to vyjde na stejno, je mu jedno zda se k fotce dostane odkazem či v příloze, ale přenos takového objemu fotek tím proběhne nesrovnatelně efektivněji.


Avatar uživatele
Bronzový

Samozřejmě. Pokud jsou větší tak to pošlu z Gmail účtu kde není omezení na velikost.


Avatar uživatele
Zlatý

Podle situace. Pokud je to třeba a je možné poslat fotku dostatečně malou... Pokud posílám na cizí mejly kde si nemůžu rychle ověřit že došla, fotku zmenším a zkontroluju zda je rozumně malý soubor (pro mejlovou kvalitu stačí 200-500kB)


Avatar uživatele
Bronzový

Posílám, celkem běžně


Avatar uživatele
Bronzový

Jasně, že jo.
Ty ne?


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud je to třeba tak ano. Fotky běžně podle potřeby a kontrolovaně zmenšuji, neboť pokud není fotka určena k tisku ( a to je dnes většina) je soubor zbytečně veliký!! I tak vám foťák díky komprimaci JPEG nevygeneruje fotku větší jak cca 5-8 Mpix. Mně foťák 24 Mpix generuje JPEG fotky +- 5Mpix v nejvyšším rozlišení. U RAW je to o něčem jiném, ale kdopak z vás fotí do RAW?. RAW formát se stejně nakonec konvertuje do JPEG.

No a když jinak nedáte, jak se zde píše, jsou na posílání prostředky.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

Mosoji, nemícháš dohromady Mpix a MB?

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1236
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1101
Zlatý Hlada 1025
Zlatý led 1001
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 738

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.