Avatar uživatele
luckykubrt

Porušuje Google autorská práva, když zveřejňuje volně fotky ve vyhledávači?

Použil jsem fotku jedné ženy k ilustraci, proč si tam dávají ten talíř do rtů, a otázka mi byla několikrát smazána (3×!), aniž bych se dočkal odpovědi, proč si ženy takto zohyzďují tělo a jak s tím můžou jíst. Navíc jí nejde odpovědět na zprávu, protože má privátní účet. Ale tohle je fakt neetické mazat otázku, která je s fotkou volně ke stažení. Kdyby to bylo odcizeno z jejího (té afričanky) soukromého úložiště hackerským útokem, pak by to byla krádež. Takže jestli ta dáma s talířem ve rtech nechce, aby se používala její fotka, může si ji klidně z Googlu stáhnout (jinak by i Google porušoval autorská práva dané osoby za používání její fotografie). 😉

Já považují za neetické mazání otázek. A krom toho, zeptat se můžu kdekoli jinde na webu. 🙂

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Dochy, zjentek, Kepler před 2368 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Otázku jsem opakovaně nahlásila já.
Napsala Luckymu do diskuze k lithiu, jak se to s obrázky má,
když otázku s obrázkem opakoval, napsala jsem mu i zprávu.
____

Ptát se můžete, kde chcete, pokud tam nebudete
porušovat pravidla. Pokud ano, smažou Vám otázku i jinde.

Ke Google:
Google nalezené obrázky nezveřejňuje na svém webu,
zobrazuje pouze náhledy ve vyhledávači, v němž upozorňuje
na to, že se na obrázky mohou vztahovat autorská práva.

Chce-li někdo obrázek, který vyhledal Google, zveřejnit jinde,
musí si zjistit, jestli a za jakých podmínek tak může učinit.
Pokud podmínky nenajde, nemůže cizí obrázky zveřejňovat.

Přestože sem obrázky vkládají jednotliví uživatelé, odpovídá za obsah
webu jeho provozovatel. Poruší-li některý uživatel autorské právo nebo
zákon o ochraně osobních údajů, hrozí postih (pokuta) provozovateli.

Považuji za neetické neohlíží-li se uživatel, kterému jsou zákony jedno,
ani se na to, že svým jednáním může provozovateli webu, který mu umožnil
používání služby zdarma, způsobit zbytečné problémy.

Neetické podle mne není nahlášení otázky porušující zákony i zdejší pravidla.
Neetické je krást cizí obrázky a porušovat pravidla i zákony.

Upravil/a: ivzez

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Google zveřejňuje pouze odkazy na fotky a tím nic neporušuje. Pokud jsi takovou fotku nějak použil ty, třeba jsi jí vložil k nějaké otázce, mohl jsi za jistých okolností porušit pravidla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Jestli vyhledávače porušují autorská práva nebo ne, to nevím. Jako neetické se jeví spíš možnost bonzování ze strany uživatelů. Tím, že otázku skryje dosáhne stejného efektu, jako by příspěvek byl smazán. Ale o tom už byla tady diskuze víckrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Google nic neporušuje, odkazuje na obrázky a to je vše.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… hele, socha od Myslbeka na vencplacu (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pomn%C3%AD­k_svat%C3%A9ho_V%C3%A1cl­ava) je taky volně k vidění … přestože si o autorským zákoně, (i)legálním stahování a vyděračským placení poplatků OSA myslim svý, je pravda jedno >>> když jsem někde na návštěvě, dodržuju jejich pravidla, a holt, jestli jsou tady pos***ný strachy z postihů a mažou tyto odkazy, tak se s tim smířim a nebudu tu prudit jak malej fakan …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
Odpovědi.cz

Autorská práva

Autorská práva na jednotlivé články a fotografie zůstávají jejich autorům či vlastníkům, či serveru www.Cestovatel.cz a jeho provozovateli (Občanské sdružení Pexea) a to dle konkrétních případů.

Jakékoliv užití, či pouze částečné převzetí textu, fotografií nebo jiného obsahu, včetně grafiky, je bez souhlasu redakce zapovězeno.

Copyright © Cestovatel.cz, 2000 – 2013.

Staženo z webu, kde se obrázek objevil.

Tým Odpovědi.cz

Zdroj: http://www.ces­tovatel.cz/clan­ky/autorska-prava-a-podminky-pouziti/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

@Mc Merkurion:
Licence k obrázku sochy na Wikipedii (v dolní polovině stránky):
https://common­s.wikimedia.or­g/wiki/File:Wen­ceslaus_I_Duke_of_Bo­hemia_equestri­an_statue_in_Pra­gue_3.jpg

Oprava odkazu na stránku o soše (systém do odkazu přidal záborku):
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pomn%C3%AD­k_svat%C3%A9ho_V%C3%A1cl­ava

Poznámka: Vyžadování dodržování zákonů bych nenazývala tak, jako Vy, se vším ostatním souhlasím.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to nebyl odkaz na obrázek, ale na sochu, nenapsal jsem totiž, že se jedná vo koně,a co když jich tam dal víc(?) …
… no jo, když já opravdu vím, že to na jiných webech s oněma obrázkama vysvětlujou jinak, jinde taky, tak proto to nenazývám tolik dodržování zákona >>> ono je totiž otázka, jestli je to dodržování zákona v mezích tolerantnosti, či striktní dodržování, ale jinak se holt přizpůsobim, vono je to pohodlenější, než dělat „vlny“ , co by z toho taky člověk měl …

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, ještě doplnim, to je jako s tím otazníkem (mě se taky esteticky líbí víc samostatně, dá to tý otázce grády), nebo mezera za čárkou (jseem zvyklej ji z dob sms, kdy se šetřili znaky vynechávat) >>> ale když to tady většině vadí, tak se holt opět přizpůsobim a dám si jedno na uklidněnou …

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Lucky, přestaňte ze sebe dělat ignoranta!

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Zdar
Nejsem si jist jak je to s tím autorstvím… to přenechám jiným. Ale k té odpovědnosti: Mám za to, že v případě webů, kde informace zveřejňují ostatní uživatelé, neručí za obsah majitel/správce webu absolutně, pouze má povinnost reagovat na případné nahlášení.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ano, provozovatel je povinen reagovat v případě upozornění na nelegální obsah.

Vím ale o případech, kdy si jedna „nejmenovaná“ fotobanka dělala screenshoty webu s obrázky a na základě nich potom vymáhala pokuty po provozovatelích. V některých případech uspěla, v jiných ne.

Podle mne je snazší takovým případům předcházet. Proto obrázky, které pravděpodobně nepocházejí z free galerií (nepředpokládám, že by uživateli v takovém případě neuvedl odkaz) hlásím majiteli.

Za nehoráznost pokládám snahu nelegální obsah vložit opakovaně.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Já nevím na co si to tady hrajete. Pokud uživatel dává svoje data k dispozici na veřejnou síť už to NENÍ jeho soukromý majetek ! Stejně tak pokud by Google zveřejňoval fotky, které byli hacknuté bez souhlasu majitele by se tím dopustil krádeže. Nechýpu, co vám na tom není jasné. Vaše morálka je amorální… kážete vodu a sama pijete víno. ☹

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Oprava: …NECHÁPU…

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Nechápete toho – zdá se – víc…

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Lucky, měl byste si konečně přečíst alespoň autorský zákon.

Zveřejněním fotografie v internetu se nikdo nevzdává autorského (to zákon ani neumožňuje) práva. Autor ale může dát souhlas k volenému použití svého díla.

Volně použitelné obrázky najdete v některých galeriích, ale i tam je potřeba číst licence (podmínky, za jakých lze obrázky použít jinde).

Většinou bývá podmínka uvést autora a zdroj.

Měl byste se zamyslet nad svou „obhajobou“ krádeží. Jak se na krádeže dívá Jehova?

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Jo a ještě něco… já jim to autorské právo neberu. Já ani nevím, kdo ty fotky dělal. Hlavně ale, že to víte vy, že ? :O

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Už jsem vám vysvětlil, že já NEKRADU !!! Kdybych kradl hacknul bych banku a byl bych bohatý jako Babiš. :P Miliarda sem, miliarda tam. A co ? Sorry jako… falešné obviňování je taky trestné ! Sdílení zpráv by potom mělo být taky trestné… nebo se všichni ptají jestli můžou sdílet, když je jim to umožněno… stejně tak je LEGÁLNĚ umožněno kopírovat obrazky. Takže mi můžete vlízt víte kam… ☹

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

„Lžete si do vlastní kapsy“. Stažení obrázku z cizího webu a jeho umístění jinam bez souhlasu autora JE krádež.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Klaproth: Odkazy na fotky, které jsou veřejně k vidění. Už tím, že je fotka veřejně viditelná přestává být soukromým vlastnictvím. 😉

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

lucky > nemáš pravdu a pouze ze sebe děláš blbce.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Samozřejmě existuje i nevhodné šíření fotografie s cílem danou osobu poškodit. To ale nebylo úmyslem mé otázky.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Stejně tak to bylo u otázky o Yellowstonském parku. Mám se snad jet zeptat gejzíru v Yellowstonu jestli můžu použít její fotografie k otázce. Někdo se tady prostě baví mazáním otázek… no nechme ji tu radost, když jí to dělá dobře. :D

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Lucky, mýlíte se, mne hlášení otázek nebaví.
Ovšem porušování zákonů mi vadí více.

U Yellowstone šlo o porušení autorského zákona, neměl jste souhlas autora fotky a neuvedl jste zdroj.

Ale chcete-li ze sebe dál dělat hlupáka, je to Vaše právo…

před 2367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Nesuďte, aby jste nebyli souzeni neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni. Tyhlety soudy jsou na úkor lidství. Každý to holt máme nastavené jinak. Ale své žalobce klidně pošlu k čertu, když by to tak chtěli. Jak chcete, aby se lidé k vám chovali podobně se chovejte k nim je Boží zlaté pravidlo. Potom není divu, že si lidé řežou hlavy, když toto pravidlo kvůli lidským nedokonalým zákonům neuplatňují. ☹ A je to jen o zkopírování obrázku a umístění na jinou webovou stránku. :O A koneckonců nikdo z nás není dokonalý, kromě Jehovy Boha, jeho Syna Ježíše Krista a věrných andělů. 😉

před 2367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Jinak jsem si nakonec vygooglil, že ty destičky si do rtů dávají jako symbol kolik mají věna. Čím větší věno, tím větší destička a tím více žádaná. Stejně nechápu jak s tím potom můžou jíst. Mimoto mně jako evropanovi by se nelíbila. Naštěstí si to nedělají všechny, ale jen některé kmeny v Etiopii.

před 2368 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek