Adam

Porušili by někteří z Habsburků uvedených v rodokmenu svým sňatkem naše zákony?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Velmi pravděpodobě, nebo spíše zcela určitě, by naše současné zákony porušili. Mezi šlechtou té doby docházelo naprosto běžně k vypočítaným sňatkům mezi velmi blízkými příbuznými. Habsburkové na to byli specialisté.

Další odpovědi
standa

Nejsem si jist zda se v některém z rodokmenů vyskytuje sňatek, který by v pojetí dnešních českých zákonů byl neplatný. Trošku jsem se v historii Habsburků hrabal, ale na sňatek sourozenců, případně rodiče a jeho potomka jsem nenarazil.

To, že se mezi Habsburky brali bratranec a sestřenice nebo strýc a neteř bylo docela obvyklé, ale to lze i dnes.

Jediný problém by byl s věkem, kdy dnes platí hranice min. 16 let…, a to tenkrát nepochybně dodržováno nebylo.

Takže odpověď je, že by tehdejší svatebčané dnešní zákony PORUŠILI, ale autorovi otázky šlo spíše o příbuzenskou blízkost než o věk, ne? A tady si nejsem 100% jist, spíše si myslím, že ke svatbám mezi přímými příbuznými nedocházelo.