Chmelican

Porostu ještě o nějaké centimetry?

Měřím 170 cm a nedávno mně bylo 16 let. Je šance, že porostu do 180 nebo víc? Oba rodiče měří 180 cm.

Odpovědi
michalds

Ano, je zde šance, že porosteš do 180 cm, anebo možná i víc.

Kepler

Asi ano. Do značné míra je to záležitost genů zděděných po rodičích. Velmi zajímavá statistika je zde: http://www.epreh­ledy.cz/prumer­na_vyska_a_va­ha_ditete_dle_ve­ku.php

autacek

V tomto věku již není výškový nárůst tak markantní jak v předchozích letech a statisticky lze předpokládat, že více než 3 cm navíc za dva roky již asi nepoporosteš.