Dejv7

Poraďte prosím, poslal jsem peníze ale zboží mi nepřišlo. Děkuji

Poradil by mi někdo, co můžu dělat, když jsem si objednal přes stránky Bazos.cz od jednoho člověka triko, poslal mu peníze a on tvrdí že mi ho poslal už před 10 dny ale mě stále nepřišlo? Děkuji

Nejlepší odpověď
KdojeRaibek?

Požaduj po něm doklad o tom, že zboží odeslal. chtěj po něm podací číslo zásilky, pak se můžeš podívat na stránky české pošty zda taková zásilka byla podána a kde se nachází.
Pokud to poslal obyčejně, je to jeho problém. On nese důkazní břemeno, že ti to poslal. doufám, že ty máš doklad o tom, žes zaplatil-banka, podací lístek složenky.
Tudíž ty můžeš dokázat, žes to zaplatil, nyní zbývá jemu dokázat, že ti to poslal.

Další odpovědi
tom004

Nejdříve se informuj na poště, jestli zásilka není u nich na „skladě“. Už se mi to 2× stalo. S prodejcem jsem komunikoval ve stylu „kdo za to může“ aby nakonec zjistil, že zásilka se nachází u odesílající pošty. Vedena byla jako odeslaná. Potom také záleží na tom, jak takové případy řeší provozovatel. Aukro.cz v takovém případě peníze vrací za prodejce a věc s ním následně řeší. Potom zbývá postup podle >KdojeRaibek<.

honza19hk

zeptej se na poště ,dost se stává,že se jim balík ztratí. Což mě nepřekvapuje,je­likož vím jak s balíky zacházejí.
Takže se na tu zásilku poptej.
Další možnost je,že jsi narazil na podvodníka,na internetových bazarech jich bývá dost.