Jiří Bohumil

Poradíte nejvýhodnější SIM kartu pro dále uvedený účel?

Potřebuji pro funkci pageru (dálkové spínání el.spotřebiče pomocí mobilního telefonu) SIM kartu, která bude zajišťovat spojení v mobilu u pageru. Takže nebude využívaná vůbec k hovorům, mobil pouze přijme volací signál od volajícího a pager zpětně pošle opět signál volajícímu a někdy, případně, pokud přijmu, pošle zpětnou SMS o stavu pageru.
Měl bych na ni tyto požadavky:

  1. Aby bylo levné zakoupení
  2. Aby měla možnost nabíjení co nejmenším kreditem
  3. Aby byl co nejdelší interval pro nutné dobíjení aby karta nebyla zrušena provozovatelem
  4. Aby bylo nutno co nejméně a v co největším časovém odstupu případných hovorů, nebo SMS , tak aby karta rovněž nebyla zrušena provozovatelem

Třeba někdo z Vás tuto službu (zařízení) rovněž používá a poradí ze své zkušenosti.

Nebo, zda by nebylo lepší řešení, provoz na kartu s malým paušálem (25,– Kč/1 měsíc), jejíž cena je 100,– Kč a u které bych tyto problémy nemusel řešit.
Platí se pak už pouze případně co provolám (1,50 Kč hovor, 1,30 Kč SMS), jinak, pokud nevyužiji, tak jenom těch 25,– Kč za měsíc. Takže by mne to přišlo, pokud bych používal pouze signál, za rok na 300,– Kč a bez jakéhokoliv sledování a dobíjení. Platí se měsíčním inkasem z BÚ.
To je můj současný provozovatel, mého, pro běžné účely používaného, mobilu.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
autacek

Zkuse se zeptat u T-mobile, jmenuje se to M2M, stojí to cca 15 korun na měsíc a je to na pořád. SMS za 2,50. Není to žádná výhra, ale lepší než drátem do oka.
https://www.t-mobile.cz/pod­nikatele/inter­net/m2m/m2m-tarify

Další odpovědi
ivzez

Já mám „nulový tarif“ od Vodafone. Měsíčně neplatím žádný paušál, ceny
za volání a SMS jsou asi podobné nebo stejné jako u T-mobile, ale nevadí
mi to, protože tuto SIMku používám jenom pro příjem.

Pro udržení tarifu je tam ale podmínka:
je nutné ročně použít jednu placenou službu → provolat
jednu minutu nebo poslat jednu placenou SMS.

Arne1

Ani jedno z toho co uvádíš. Na takový účel je určen nulový tarif Vodafone. Není to ale kredit (to se bije s tvou první úvahou) nýbrž smlouva, platí se v základu nula (nebo 15Kč pokud chceš papírové vyúčtování), nemá to data a hovory / SMS z toho jsou dost drahé. Zkus se poptat v prodejně VOD ! To co ti navrhuju se samozřejmě neslučuje s tvou druhou úvahou, kdy chceš nějaké pravidelné platby.

Edison

B je správně. Když se ještě podaří nějaký ten korporátní tarif… 😉 Já takový mám, takže asitak 50 SMS a nějaká ta minuta volání je v ceně. Takže naprosto vyhovuje mým podobným potřebám. K tomu zcela bez dat, bez zahraničního volání, bez roamingu… Pohoda a nic neřeším.