Klára =]

Poradíte mi někdo?Zadání matemat. úlohy je uvedeno níže. Předem Děkuji za odpovědi ! :)

Standa si složil 7 shodných útvarů, každý slepený z 8 stejných šedých krychličeko hraně 1 cm tak jako na obrázku.Potom všechny ponořil do bílé barvy a následně každý z útvaru rozebral na původ. 8 dílů, které tak měly některé stěny šedé a jiné bílé. Přidal k nim ještě 8 nových krychlí, jež byly stejné jako ostatní, akorát celé bílé. Ze všech kostek dohromady poskládal jednu velkou krychli a snažil se přitom, aby co největší část povrchu vzniklé krychle byla šedá.
Kolik cm2 povrchu bude jistě bílých?

Obrázek kostky je zde → http://www.za­ci.estranky.cz/clan­ky/matematika/sou­tezni-ukol-mo---priklad-cislo-2.html

Nejlepší odpověď
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=si%20slo%C5%BE­il

Další odpovědi
Bedy

Safra holka, proč se přihlašuješ do soutěže, když na to nemáš? Olympiády, klokany, apod. jsou pouze pro lidi, co na to mají, co jsou prostě v tý matice (v tomto případě) nadprůměrní.

venkovan

Když nevíš jak na to, ta se podívej se na obrázek kostky a počítej si všechny strany které k sobě přiléhají – tedy zůstanou šedé. A potom si představ, jak budeš ty kostky do krychle skládat, zda abys třeba nevyužila dvě šedé stěny kostky na hrany krychle.