Avatar uživatele
Ducher

Poradíte mi nějakou dobrou a nenáročnou praci, mám-li základní vzdělání, vysoký tlak, jsem obézní a rychle se vyčerpám?

Mam zakladku, SŠ nemam, nebavilo me to. Ted hledam praci na vydelek, mam problemy se zdravim(vysoky tlak a tezka obezita, fyzicky nestabilni na dlouhou trat, jen vydrzim 30 minut u tezke prace a pak se rychlee vycerpam), nemuzu tezkou praci, jako je skladnik v Kauflandu nebo v Makru. Potreboval bych nejakou lehkou praci, kde mohu sedet casto nebo nekde v kanclu (je to mozne s zakladnim?)? Diky za rady.

Zajímavá 0 před 2486 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
yuko

No, abych rekla pravdu, doporucuji Vam v prvni rade zacit chodit, hybat se a tim padem shodit kila, diky kterym mate vysoky tlak. Pak se Vam bude dobre chodit a prace Vas nebude namahat. Ale pokud chcete sedet a pribirat a mit jeste vyssi tlak, tak si bezte sedet na vratnici za 70 Kc na hodinu. Taky byste mohl delat ridice z povolani. Nebo prodavat zmrzlinu pres okynko, u toho muzete sedet. Vsude v nabidkach prace si muzete zadat hledani podle napr. vzdelani, takze zadate zakladni. Ale Vy sam nejlip vite, co umite, co Vas bavi nebo zacnete neco vyrabet, opravovat, u toho se da sedet, pak to prodavat pres e-shop. Neco umite.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Obávám se, že bez vzdělání
práci v kanceláři neseženete.

Bez kvalifikace zbývají (pokud vím)
jenom nekvalifikované fyzicky náročné práce.

Ale počkejte si ještě na další odpovědi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Kandidovat ve volbách

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

jak píše ivzez, bez vzdělání je šance sehnat práci „v kanclu“ velmi nízká. Navíc ani práce v kanclu není automaticky vždy nenáročná. Ve velkých městech je teď celkem sháňka po zaměstnancích na přepážky pošty, jako dobrou a nenáročnou práci bych to ale neoznačil. Také řadě supermarketů chybí pokladní, tam velké požadavky na vzdělání nejsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Pokud máš skutečně solidní zkušenosti v IT tak na dosažené vzdělání se tam moc nekouká (většinou se dělají při pohovoru praktické testy). Nicméně je třeba o tom skutečně něco vědět a osobně jsem se zatím nesetkal s člověkem, jehož nejvyšší dosažené vzdělání by byla ZŠ a současně měl potřebné znalosti, nicméně to nemusí nic znamenat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Bez vzdělání a s Tvým zdravotním handicapem těžko radit. Zatím máš (dle Tvé předchozí otázky) „invaliďák“, takže jde zřejmě pouze o přilepšení. Podle mne, jak radí i yuko, shodit kila, címž je předpoklad snížení tlaku a určitě zvýšení možnosti fyzické zátěže. Pak, vzhledem k nedostatku vzdělání ten vrátný, prodavač čehokoliv a případně že ještě nejsi moc starý (věk neuvádíš), dodělat si i nějaké vzdělání. Případně si najít něco na netu (obchodování, youtuber a pod.), ale to chce zase hodně učení a vlastní iniciativy. Ale to by asi bylo na Tebe moc, ne? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Spisovatel / copywriter.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Píšeš, co nemůžeš a co tě nebaví.
Ale důležitější je, co umíš a co můžeš. Co nabízíš.
Práce je hodně, ale ne každý jí chce dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Znám jednoho člověka, který je pouze vyučený a vydělá opravdu hodně.
Je ale aktivní a pracovitý, což z tvého dotazu moc vidět není. Nezmiňuješ se o ničem, co umíš nebo znáš. Jen to, co tě omezuje.
To, že tě SŠ nebavila, není relevantní. Je mnoho jiných SŠ (to tě nebavila žádná?) a někde aní není SŠ potřeba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker123

Nic proti, ale přijde mi to jako prodloužené zapsání toho, že jste líný a obezní. V tom případě je dobré sportovat a pak už na tyto faktory při hledání práce nebudete muset hledět.

Pěkný den. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Kartářka.

před 2486 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

jpau:
Pracoval pro nás výborný penetrační tester, který měl jen základní vzdělání.

yuko:
Geneticky nebo zdravotně způsobená obezita se takto nevyřeší. Obézní člověk není schopen sportovat. Zničí si klouby a bude na konci vážit ještě víc.

před 2486 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

Nevim, jak k obezite prisel, ale bude-li jen sedet, tak se jeho zdravotni stav bude neustale zhorsovat. Takze v prvni rade se musi zacit hybat.
A pak uz z te zidle nevstane.

před 2485 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce