Ducher

Poradíte mi nějakou dobrou a nenáročnou praci, mám-li základní vzdělání, vysoký tlak, jsem obézní a rychle se vyčerpám?

Mam zakladku, SŠ nemam, nebavilo me to. Ted hledam praci na vydelek, mam problemy se zdravim(vysoky tlak a tezka obezita, fyzicky nestabilni na dlouhou trat, jen vydrzim 30 minut u tezke prace a pak se rychlee vycerpam), nemuzu tezkou praci, jako je skladnik v Kauflandu nebo v Makru. Potreboval bych nejakou lehkou praci, kde mohu sedet casto nebo nekde v kanclu (je to mozne s zakladnim?)? Diky za rady.

Nejlepší odpověď
yuko

No, abych rekla pravdu, doporucuji Vam v prvni rade zacit chodit, hybat se a tim padem shodit kila, diky kterym mate vysoky tlak. Pak se Vam bude dobre chodit a prace Vas nebude namahat. Ale pokud chcete sedet a pribirat a mit jeste vyssi tlak, tak si bezte sedet na vratnici za 70 Kc na hodinu. Taky byste mohl delat ridice z povolani. Nebo prodavat zmrzlinu pres okynko, u toho muzete sedet. Vsude v nabidkach prace si muzete zadat hledani podle napr. vzdelani, takze zadate zakladni. Ale Vy sam nejlip vite, co umite, co Vas bavi nebo zacnete neco vyrabet, opravovat, u toho se da sedet, pak to prodavat pres e-shop. Neco umite.

Další odpovědi
ivzez

Obávám se, že bez vzdělání
práci v kanceláři neseženete.

Bez kvalifikace zbývají (pokud vím)
jenom nekvalifikované fyzicky náročné práce.

Ale počkejte si ještě na další odpovědi.

Kryšpín

Kandidovat ve volbách

xxx3

jak píše ivzez, bez vzdělání je šance sehnat práci „v kanclu“ velmi nízká. Navíc ani práce v kanclu není automaticky vždy nenáročná. Ve velkých městech je teď celkem sháňka po zaměstnancích na přepážky pošty, jako dobrou a nenáročnou práci bych to ale neoznačil. Také řadě supermarketů chybí pokladní, tam velké požadavky na vzdělání nejsou.

jpau

Pokud máš skutečně solidní zkušenosti v IT tak na dosažené vzdělání se tam moc nekouká (většinou se dělají při pohovoru praktické testy). Nicméně je třeba o tom skutečně něco vědět a osobně jsem se zatím nesetkal s člověkem, jehož nejvyšší dosažené vzdělání by byla ZŠ a současně měl potřebné znalosti, nicméně to nemusí nic znamenat.

Jiří Bohumil

Bez vzdělání a s Tvým zdravotním handicapem těžko radit. Zatím máš (dle Tvé předchozí otázky) „invaliďák“, takže jde zřejmě pouze o přilepšení. Podle mne, jak radí i yuko, shodit kila, címž je předpoklad snížení tlaku a určitě zvýšení možnosti fyzické zátěže. Pak, vzhledem k nedostatku vzdělání ten vrátný, prodavač čehokoliv a případně že ještě nejsi moc starý (věk neuvádíš), dodělat si i nějaké vzdělání. Případně si najít něco na netu (obchodování, youtuber a pod.), ale to chce zase hodně učení a vlastní iniciativy. Ale to by asi bylo na Tebe moc, ne? 🙂

dubraro

Spisovatel / copywriter.

nyjono

Píšeš, co nemůžeš a co tě nebaví.
Ale důležitější je, co umíš a co můžeš. Co nabízíš.
Práce je hodně, ale ne každý jí chce dělat.

ReHu

Znám jednoho člověka, který je pouze vyučený a vydělá opravdu hodně.
Je ale aktivní a pracovitý, což z tvého dotazu moc vidět není. Nezmiňuješ se o ničem, co umíš nebo znáš. Jen to, co tě omezuje.
To, že tě SŠ nebavila, není relevantní. Je mnoho jiných SŠ (to tě nebavila žádná?) a někde aní není SŠ potřeba.

Rocker123

Nic proti, ale přijde mi to jako prodloužené zapsání toho, že jste líný a obezní. V tom případě je dobré sportovat a pak už na tyto faktory při hledání práce nebudete muset hledět.

Pěkný den. :)

dudu

Kartářka.

dubraro

jpau:
Pracoval pro nás výborný penetrační tester, který měl jen základní vzdělání.

yuko:
Geneticky nebo zdravotně způsobená obezita se takto nevyřeší. Obézní člověk není schopen sportovat. Zničí si klouby a bude na konci vážit ještě víc.

yuko

Nevim, jak k obezite prisel, ale bude-li jen sedet, tak se jeho zdravotni stav bude neustale zhorsovat. Takze v prvni rade se musi zacit hybat.
A pak uz z te zidle nevstane.