Dobrá duše

Studium soukromé VŠ?

Otázka do pranice, ale snad mi odpovědi nějak pomohou.
Jít někam na technickou vš kvůli uplatnění a 5 let se tam trápit a možná jí ani nedodělat jsem zavrhl, rozhodl jsem se studovat dál to v čem vinikám a co mi baví.
Pointa je v tom, že dneska je humanitních absolventů mraky.. Mám zájem skutečně zůstat v oboru a získat co nejlepší průpravu studiem.
Myslíte si, že soukromé velmi specializované VŠ, které vznikly kvůli možnosti kvalitního vzdělávání západního střihu mohou zůstat věrné své ideii? Konkrétně přemýšlím o CEVRO Institutu. Ty obory jsou „papírově“ dokonale to, co bych si představoval. Ocením každý názor a zkušenost.

Odpovědi
jpau

Ono je humanitní obor a humanitní obor, takže těžkom říci, jestli se to vyplatí protože nevím o co máš přesně zájem. Můžeš dělat LF UK stejně jako UJAK a pořád budeš studovat humanitní studia s naprosto odlišnou náročností a uplatněním…

Celkově na to zkus nahlížet jinak – vysokoškolských absolventů, dementů co nic nevědí, je mraky bez ohledu na to odkud lezou. Bohužel pro Tebe jsou největším producentem těchto lidí soukromé školy, takže se snadno ztratíš. Nicméně, sám jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že není tak důležité co má člověk vystudováno ale co skutečně umí (alespoň u mě v práci to tak je), tzn. teď jde o to, jestli to nebrat tak, že si diplom koupíš (to vlastně uděláš tak jako tak) a potřebné zkušenosti pro Tvůj rozvoj a budoucí uplatnění zkusíš načerpat zajímavou praxí (na kterou bude díky sranda studiu čas).

Jinak spousta lidí alespoň z ČVUT studuje déle než těch 5 let, u některých je 5 let i legální délka bakalářského studia (podle st. plánu u některých programů 4 roky + 1 záložní (Bc) + 2 navazující (Ing)). To je ale spíš fyi nebo pro pobavení 😉.

domča222

Pokud je na Cevru obor šitý pro tebe na míru, tak do toho jdi – co víc si přát 😉
Já mám na Cevru kamarádku a chváli si jak profesory, tak spolužáky. Byla i na výjezdu v Bruselu a vůbec jim škola nabízí spoustu akcí… to by se mi třeba líbilo 😉

Pepa88

Cervo institut je škola dobrá akorát tak na titul – jinak na nic… Ono, stejně tak jako ve většině dalších humanitních škol půjde o to, jaké máš kde známé a jak se umíš prosadit…

Takhle, obecně; převážná většina soukromých VŠ v ČR jsou o tom, že si tam člověk koupí diplom… Ani si nemusíš dělat moc starosti s tím kam půjdeš – hlavně aby Tě to alespoň trošku bavilo…
Pokud chceš rodičům ušetřit nějakou tu korunu, tak si vyber státní školu… Většina humanitek se dá udělat bez navštěvování přednášek a seminářů.

Pokud opravdu hledáš nenáročnou školu a zároveň chceš mít jistotu uplatnění, pak bych doporučil školu pedagogickou. Dostaneš v jednom kurzu odborné i učitelské vzdělání…

lenulka30

ahoj, já tedy za sebe můžu říct, že mi škola dává dost. hodně jsem to zvažovala, protože jsem měla už nějakou dobu po střední, ale chtěla jsem pokračovat ve vzdělávání. bála jsem se, že to nezvládnu a budou to blbě investované peníze. ale příští rok bych měla už končit bakaláře a fakt zvažuju, že půjdu dál. mám to jako kombinovanou formu a u toho pracuju..ve zkouškovém je to občas náročnější a mám trochu obavu z bakalářky, ale jinak bych neměnila. naštěstí mi zaměstnavatel vychází vstříc, co se školy a studia týče. já oceňuju hlavně přístup ke studentům. brácha studuje denní (nevím, zda to je tím a zda by třeba k dálkařům přistupovali líp), ale jednají tam s nima jako s děckama..a tady jsem měla vždycky pocit, že tě opravdu berou už jako dospělého jedince. zkus tam juknotu na den otevřených dveří…určitě tam zodpoví tvé otázky..myslím, že v červenci nějak bude

karbulka

Já si loni dodělala na Cevru bakaláře. Studovala jsem dálkově, obor veřejná správa. Někdy to bylo opravdu dost náročné ale zvládla jsem to. Potřebovala jsem si dodělat bc kvůli své práci. Klady: studovala jsem obor který mě bavil, denně využívám získané znalosti a velkým plusem je úžasný přístup pedagogů k dálkově studujícím.

ajda22

určitě jdi do CEVRA…pokud je tam přímo obor, co tě zajímá a hodí se ti,tak bych neváhala. ať si říký kdo chce co chce, podle mě je to skvělá škola

Paja30

Mně hodně v rozhodování pomohlo jít se na školu podívat osobně… Dnes (2. 9. 2015) je na Cevru třeba Den otevřených dveří…tak se tam ideálně zajít od 16h mrknout ;)