agentpv

Poradíte mi levnou ČB (i levný provoz) tiskárnu pro Win7 pro občasný tisk dokumentů?

Tisknu tak 1× za 14 dní pár listů. Víme že na netu najdu tiskáren spousty, ale jde mi spíš o zkušenosti z praxe. Díky

Odpovědi
Eduart

Já tisknu s podobnou frekvencí a využívám proto veřejných tiskáren. Možná by stálo zato než kupovat tiskárnu se poohlédnout po okolí jestli ji nemáš poblíž. A případně si spočítat návratnost.

Arne1

Já jako ex-ajťák jsem vždycky byl pro lejzrovky, kvalitní síťové a ne GDI. Po opuštění zaměstnání je najednou vše jinak. Malé levné lejzrovky mají velmi drahý spotřebák, poslední dobou přibývá čipové ochrany kazet. A tak jsem skončil u inkoustového Epsona L3050, sice počáteční investice trochu vyšší, ale je to tankový systém kdy se jednou za čas nalije originální inkoust; pokud alespoň jednou za měsíc něco vytiskneš tak hlava nezaschne. Připlatit za drátovou síť a automatický duplex se mi už nechtělo, takže WiFi (normálně bych nevěřil že to funguje) a duplex musím dělat ručně. Takže spokojenost.

Jestli máš doma dost místa, tak se podívej po firmách co prodávají repasované tiskárny z velkých podniků, při troše štěstí seženeš za pár korun slušný stroj.

Roman71

Podle mých osobních zkušeností už a nevyužívání barevného tisku bohatě stačí levnější Laser tiskárna za něco málo kolem 2 tisíc Kč, s Windows 7 není většinou žádný problém. Inkoustové tiskárny, až na určité modely (jak píše Arne1) se z důvodu zasychání trysek při delším nepoužívání nevyplatí.
Čipování laserových tonerů je sice průšvih, ale ne až zase tak velký. Čip má jasně daný počet stran a i když toner ještě není úplně spotřebovaný, zásobník hlásí konec životnosti. Nicméně jsou k sehnání levnější tonery, například z Německa, které fungují naprosto spolehlivě za téměř poloviční cenu původního toneru. Inkoustová tiskárna je tak trochu komerční průšvih, protože pokud aspoň jednou za týden něco nevytisknu, hrozí druhý týden čištění trysek. Akční inkoustové tiskárny mívají zásobníky inkoustu zpravidla na omezený počet A4, takže majitel levně zakoupené inkoustovky letí brzy do obchodu pro nové náplně. Dilema nastává v okamžiku rozhodování, zda koupit levnější Refil (plnící sadu) nebo dražší originální zásobník. I tady jsou k dispozici neoriginální zásobníky s inkoustem, ale vždy je dobré se poohlédnout v obchodě, zda a za kolik jsou k mání.

Za mne osobně pro (pouze a občas) černobílý tisk Laser tiskárna a může být kllidně i starší repasovaný model. Mám dvě a jsem maximálně spokojený.

mosoj

Levného inkoustového Canona( raději barvy zvlášť) + neoriginální načipované náplně.

Jiří Bohumil

V dřívejších letech jsem podobný problém řešil různými inkoustovkami, naposledy Canon MG 2950 za cca 1000,– Kč s neoriginálními kazetami a doplňováním inkoustem. Cena 1 výtisku pak byla cca 30–40 halířů. Ale vzhledem k občasnému používání, kdy bylo nutno pravidelně častěji „protáhnout“ trysky výtiskem a „špinavé“ práci při doplňování inkoustů, jsem se nakonec odhodlal a koupil ČB laeserovku Samsung Xpress M2875ND, za cca 4000,– Kč. Neoriginální kazety jsou za cca 300,–Kč na 3000 výtisků a válec za zhruba stejnou cenu na 9000 výtisků. Takže 1 A4 za cca 13 halířů. A „nemá to chybu“, nezasychá, je připojená do sítě a využívá jí i dcera ze svého PC pro podnikání. Přikoupil jsem ještě jeden válec a 3 kazety a je po starostech.
Pro mne možná do smrti.:-) Doporučuji laeser.