Avatar uživatele
Odpovedi18

Poradíte mi, jak si pojistit telefon, který je výměnou a nemá už záruku?

Mám na výměnu jednu věc za kterou mi nabízí telefon, který je už po záruce, ale má stále hodnotu nad 10tis.. má prasklé sklo, ale i s tím prasklým sklem má furt hodnotu nad 10tis, ale nevím, jestli mi dotyčný nelže, jestli v telefonu nejsou nějáké další vady.. tak bych se chtěl zeptat, jak si to pojistit, aby v případě nějákých vad mi dal nějákou částku nebo vady uhradil? Stačil by mi týden nebo měsíc k tomu, abych přišel na nějáké vady.. Napadla mě směnka, kterou by podepsal nad částku 5 tis, aby se s tím pak něco dalo dělat. Nebo existují i jiné věci k tomu, abych si pojistil jakoukoliv věc u které si nejsem jistý koupí? Je to kamarád, ale nikomu nevěřím, takže si to chci pojistit.

Zajímavá 0 před 1824 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Odpovědnost za vady věci nelze řešit směnkou. Nevidím důvod, proč by ji podepisoval. Teoreticky by bylo možné uzavřít kupní smlouvu a v té si vyhradit vlastnosti telefonu. Vymahatelnost práva je ale u nás velice obtížná. Řešením by mohlo být půjčení na vyzkoušení. Troufám si ale pochybovat o tom, zda telefon starší dvou let, s kterým bylo zacházeno tak, že prasklo sklo má vůbec nějakou cenu, natož tak vysokou. Osobně bych o takové výměně vůbec neuvažoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

To je jako kupování zajíce v pytli. Ať ten telefon nechá opravit a klidně kvůli tomu přizpůsobí cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Pochybné transakce nedělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

si kup nový telefon za 8500 který ten údajný s hodnotou nad 10 tisíc velmi pravděpodobně strčí do kapsy i s prasklým sklem, protože má mimo jiné odolné sklo corning které jen tak nepraskne … Xiaomi Mi8 patří mezi absolutní hi-end a stojí 8500,– Kč fungl nový a nepoškozený.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek