Odpovedi18

Poradíte mi, jak si pojistit telefon, který je výměnou a nemá už záruku?

Mám na výměnu jednu věc za kterou mi nabízí telefon, který je už po záruce, ale má stále hodnotu nad 10tis.. má prasklé sklo, ale i s tím prasklým sklem má furt hodnotu nad 10tis, ale nevím, jestli mi dotyčný nelže, jestli v telefonu nejsou nějáké další vady.. tak bych se chtěl zeptat, jak si to pojistit, aby v případě nějákých vad mi dal nějákou částku nebo vady uhradil? Stačil by mi týden nebo měsíc k tomu, abych přišel na nějáké vady.. Napadla mě směnka, kterou by podepsal nad částku 5 tis, aby se s tím pak něco dalo dělat. Nebo existují i jiné věci k tomu, abych si pojistil jakoukoliv věc u které si nejsem jistý koupí? Je to kamarád, ale nikomu nevěřím, takže si to chci pojistit.

Odpovědi
Hlada

Odpovědnost za vady věci nelze řešit směnkou. Nevidím důvod, proč by ji podepisoval. Teoreticky by bylo možné uzavřít kupní smlouvu a v té si vyhradit vlastnosti telefonu. Vymahatelnost práva je ale u nás velice obtížná. Řešením by mohlo být půjčení na vyzkoušení. Troufám si ale pochybovat o tom, zda telefon starší dvou let, s kterým bylo zacházeno tak, že prasklo sklo má vůbec nějakou cenu, natož tak vysokou. Osobně bych o takové výměně vůbec neuvažoval.

Kepler

To je jako kupování zajíce v pytli. Ať ten telefon nechá opravit a klidně kvůli tomu přizpůsobí cenu.

elkon

Pochybné transakce nedělat.

anonym

si kup nový telefon za 8500 který ten údajný s hodnotou nad 10 tisíc velmi pravděpodobně strčí do kapsy i s prasklým sklem, protože má mimo jiné odolné sklo corning které jen tak nepraskne … Xiaomi Mi8 patří mezi absolutní hi-end a stojí 8500,– Kč fungl nový a nepoškozený.