Avatar uživatele
anonym

Poradíte jméno pro děťátko?

Dobrý den, za dva měsíce bych měla rodit a ještě jsme se s manželem neshodli na jediném jméně pro dítě.
Shodneme se vlastně jedině v tom, že chceme nějaké krásné 🙂   a podmínkou je české, jsem totiž velký patriot.
Pohlaví miminka jsme vědět nechtěli, takže poradíte jméno pro chlapce i holčičku? Díky moooc!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? shikanzen, lela-n, petka, eSpirito, player242, hard work před 5432 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iva29

Dobrý den,
radit si vám netroufám, každému se líbí jméno jiné. Zvlášť pak, že já o jménech svých potenciálních dětí měla jasno už v patnácti 🙂   Osobně se mi strašně líbila jména Ondřej nebo Barbora. (Nutno dodat, že v době, kdy už ani jedno, ani druhé dítko nebylo potenciální, „neprošla“ ani Barunka, natož Ondřej…ale to už je jiný příběh 🙂 )
Dívala jsem se jen tak ze zajímavosti na statistiky oblíbenosti jmen v roce 1968, 1980 a 1997–1998. U chlapců jednoznačně vede Jan, v roce 68 se na druhém místě umístil Martin a Jiří. V roce 1980 se o druhé a třetí místo podělila jména Petr a Martin. A konečně doba relativně blízká – rok 97–98 – jak už bylo řečeno, Honza vede a v závěsu za ním Tomáš a Martin.
U dívek stála v popředí Jana, v letech 97–98 ji nahradila Tereza, která je favoritkou dodnes. Na předních místech se rovněž umístila jména Kateřina, Martina, Renáta a Lucie.
Mně osobně se líbí již zméněné jméno Ondřej, Štěpán (to je můj syn), Vojtěch. A podle častého výskytu jmen Matěj a Jakub u vrstevníků svých dětí si dovolím tvrdit, že oblíbenost je víc než vysoká.
Co se holčiček týče, zamlouvá se mi Terezka, Hanička, Barborka, Natálka.
A ještě jeden malý tip: jméno by mělo dobře znít s příjmením, anebo by se mělo dát lehce vyslovit.
Přeji hodně zábavy při vybírání jmen pro vaši ratolest. Pravda je taková, že každé jméno je krásné, nosí li ho vaše dítě…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bibinka1111

Barbora
Vojta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucka1985

Myslím, že nejrozumnější by bylo, kdybyste si jméno vybrali sami a né podle názorů cizích lidí. Každému se líbí jiná jména, jak už tady bylo řečeno… Když už chcete od někoho poradit, zeptejte se raději příbuzných, známých apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eSpirito

Holcicka – Kristynka, Andrea
Kluk – Lukasek, David
:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kacka

Dobrý den, pro holčičku se mi moc líbí jmébo Terezka nebo Eliška a pro chlapečka se mi dlouho líbí jméno Adam, ale i Vítek nebo Vojta je pěkný… 🙂 Hodně štěstí!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
root.tt

Kluk – Tomáš (to jsem já), Daniel
Holka – Veronika, Klára

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petka

Osobne si myslim,ze stejne nedate na rady nas vsech, protoze kazdemu se opravdu libi neco jineho. Takze spis doporucuji vzit kalendar a projet vsechna jmena s tim, ze ta hezka si napiste a pak se rozhodnete. Jinak Petr a Petra jsou take hezka jmena. Pro mala miminka Petricek a Petruska, jsou-li vetsi, pak Petřík a Peta a v dospelosti ci ve stari uz jen Petr a Petra…
Doplňuji:
Kazdopadne dejte vedet, jak jste se rozhodla. ;)

Upravil/a: petka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jivinho

kluk – Tomáš, Matěj, Pavel
holka- Natálka, Barborka, Andrea

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Twinfy

holčička – Veronika, Lucie
kluk – Adam, Daniel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krugerka

Holka: Laurinka, Michalka
Kluk: Tomášek, Samuel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luciefie

Jindřich a Lucie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rachel

Dobrý den, vybírat za vás jméno, to asi nelze :) Ale mohu vám poradit, jak ho vybrat.. Zaměřte se na to, aby se dítěti dobře vyslovovalo, aby se také hodilo k příjmení.. Aby nebylo dlouhé příjmení i jméno.. My máme Anetka Fořtová, a myslím, že jsme lépe vybrat nemohli.. Chtěli jsme Kristýnka Fořtová, ale to r a ř.. Chudák holčička :) Tak popřemýšlejte, nejlepší je napsat si to společně s příjmením na papír.. Uvidíte, že vás to SPRÁNÉ, osloví samo.. Mnoho štěstí a krásný porod..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

holčička:Ema,Emily Chlapeček:Marek,To­máš,Daniel
přeji krásné a zdravé miminko

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek