Tom20

Poradí někdo? Můžu skončit hned v práci? V popisu otázky informace o situaci.

Mám potřetí prodlouženou smlouvu s třímesíční lhůtou.Mohu skončit v práci ze dne na den?A mohou mi strhnout nějaké peníze,když odejdu?
Díky všem za pomoc,spěchá do zítra

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud odejdete po vzájemné dohodě je všechno OK.

Pokud vás ale zaměstnavatel nepustí a bude trvat na dodržení výpovědní lhůty, lze očekávat že vám pracovní poměr neukončí i když nebudete chodit do práce.

Z toho dále vyplývá :

  1. Nový zaměstnavatekl vás nesmí zaměstnat, jinak mu hrozí velká pokuta.
  2. Starý zaměstnavatel vám může vykazovat neomluvenou absenci z čehož zase vyplývá celá řada pro vás velmi nepříjemných dopadů s možností ukončení pracovního poměru z důvodu závažného porušení pracovní kázně. V tom případě jste na pracáku bez šance a zdravotní pojištění si budete muset sám celé zaplatit.

Další odpovědi
Michal Kole

Strhnout ne ! Jakékoliv finanční pokuty jsou zakázané. Maximálně Vám může šéf odebrat osobní ohodnocení.

Pokud šéfa ukecáte na dohodu tak můžete odejít ze dne na den. Jinak musíte dodržet 2 měsíční lhůtu. Možná by jste nemusel pokud by jste sehnal za sebe náhradu se kterou by šéf souhlasil.

baghira

Co to je ta tříměsíční lhůta? Pokud je to zkušební doba, můžete během ní ukončit pracovní poměr ihned a bez jakýchkoliv podmínek.

Ivetka303

Pokud myslíte zkuš. dobu – která je pouze na 3 měsíce a nelze prodlužovat, pak můžete odejít bez důvodu ihned.