já12345

Poradí někdo mikrofon pod Kč 1500?

Ahoj všem,
pátrám po nějákém dobrém mikrofonu na natáčení domácích videí, bohužel se v mikrofonech moc nevyznám, tak bych vás poprosil o pár tipů.
Jediné co vím je, že ten mikrofon by měl být asi kondenzátorový a kdyby byl se stojánkem bylo by to super :D
Cenový limit je ± 1500kč
Předem moc děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
dubraro

Dobrých mikrofonů je velké množství. Bylo by vhodné vědět, k jakému účelu to chcete používat.
Třeba na reportáž, úzce směrový, Takstar SGC-598
Na natáčení hlasu či zpěvu, Neewer NW-800
Na natáčení hudebního nástroje, Tackstar CM-60
Na natáčení obecného zvuku všude okolo, se stojánkem na stůl, MK-F200FL
Vše k dostání na Aliexpres za cenu hluboko pod vaším limitem.

Další odpovědi
BergySeltzer

Každopádně pozor na jednu věc. Kondenzátorový mikrofon potřebuje nestandardní tzv. Phantomove napájení. Popravdě nevím, jestli se to musí řešit i u USB kond. mikrofonů, ktery by byl pro vás asi nejlepší, ale možná bych si o tom zkusil něco zjistit, ať případně nemusíte onen napáječ dokupovat. Odpoví vám každý obchod, který zboží prodává.

brillant

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jaký%20mi­krofon

veselator1

No, ono by bylo dobré zmínit kam se mikrofon chystáte zapojovat, tedy jestli chcete mikrofon na který budete nahrávat do počítače nebo jej budete chtít spíše zapojit do kamery nebo fotoaparátu. Až podle toho bych vybíral. Nicméně jak zmiňuje dubraro, dnes už se dají i za takto nízké peníze sehnat celkem kvalitní mikrofony. Jen tak mimochodem, dost užitečné rady ohledně výběru mikrofonu se dají najít i tady – https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-nejlepsi-mikrofon-na-zpev/