tiarko

Poprvé prodávám předmět na aukru. Jak nyní postupovat ?

Poprvé prodavam předmět na aukru. Podařilo se a předmět jsem prodal. Přišel mi email že predmet byl prodán a jméno kupujícího. V dalším emailu přišlo že kupující vybral zpusob dopravy a jeho kompletní údaje. Mohu už nyní předmět odeslat nebo mam nejdříve kupujícího kontaktovat ? Je možné že kupující už na účet zaplatil a už čeká na předmět ? Kupující má jen pozitivní komentáře.

Omlouvam se za přihlouplé otázky. Mám zkušenosti ale z jiných bazaru.

Nejlepší odpověď
gecco

Možné to je…
😉
Nejjednodušší – kontaktuj kupujícího a domluv se s ním na podrobnostech – dělám to tak (a zatím, ťuky-ťuk, žádný zádrhel). Jen – pokud jde o peníze – počkej, až se ti objeví na účtu (pokud se s kupujícím nedohodneš jinak).

Další odpovědi
McArthur

V e-mailu, kde jsou kontakty na kupujícího, jsou také informace o zvoleném způsobu platby. Pokud si kupující zvolil platbu na účet před odesláním zboží, tak mu e-mailem pošli podklady k platbě, tj. číslo účtu, variabilní symbol a částku s připočteným poštovným. Číslo účtu by mělo být shodné s tím, co máš na Aukru, protože to kupujííc vidí.
Až když budeš mít peníze na účtě, tak odešli zboží způsobem, který si kupující zvolil a pošli mu číslo zásilky e-mailem, aby ji mohl sledovat.
Pokud kupující zvolil dobírku, je lepší mu nejprve napsat, zda-li můžeš zásilku odeslat. A potom už jen poslat zvoleným způsobem na jeho adresu. V tomto případě doporučuji u pošty zvolit dobírkovou poukázku „A“ s platbou na účet. Peníze Ti přijdou na účet a už nemusíš na poštu a neriskuješ, že se složenka cestou ztratí nebo zapadne mezi hromadou letáků.
Po dokončení obchodu je dobré udělit komentář. Pokud vše proběhlo bez problémů, tak pozitivní. Pokud vše proběhlo s drobnými problémy, tak je popsat, ale také pozitivní. A pokud z obchodu sešlo z důvodů na straně kupujícího, tak usuď sám, zda-li dáš negativní komentář nebo necháš bez komentáře.

marketa54321

Prodejci mi většinou poděkují za nákup a připíšou info o tom, kdy zboží odešlou (po přijetí částky/v konkrétní dny), nebo nepíšou nic a za pár dní mám zboží na poště 😉