fg

Proč dávají k prodejnímu předmětu krabičku od sirek?

Někdo prodával malou televizi a viděl jsem na levo krabičku od sirek a taky jsem si toho všiml i jinde.

Nejlepší odpověď
kapka

Kvůli porovnání velikosti. Každý ví, jak je velká krabička od sirek, tak si pak udělá představu, jak je velký ten prodávaný předmět.

Další odpovědi
Děda Louda

Zobrazení zápalkové krabičky slouží k porovnání velikosti nabízeného produktu. Její velikost je všeobecně povědomá, takže nabízí jednoduché srovnání. Ne každý si totiž dovede představit předmět, jehož velikost je pouze popsaná např. v milimetrech.
K tomuto účelu se používají i jiné předměty obvyklých vlastností (velikosti).