Retko

Popište situaci pro přísloví …

Cim clovek zachazi, tim take schazi…

Diky

Nejlepší odpověď
kropitko

Já bych to přirovnala k příslový,,,jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá.....to je moje oblíbené

Další odpovědi
GangstaHelper

Představuju si pod tím to, že když se napíchnete na kabel souseda (řekněme za elektroměrem), tak stejně se může někdo napíchnout na Váš kabel.

A nebo také, že když nekdo na dělá něco špatného, tak se na to nakonec nějak příjde a on na to doplatí.

„průnik“ těch dvou variant nám dává, že prostě na něco doplatíme.

atriplex

Toto přísloví je velmi často užíváno ve filmech. Pilot se zřítí v letadle, učitele plavání někdo utopí a pod. Stačí vzpomenout na Colomba 🙂

infant

Například: Rád a často jezdíte na motorce a někde se rozmáznete, na vašem pohřbu tohle zazní ve smuteční řeči.