petan

Pomůžete mi s úkolem z ČJ (gramatika)?

v učebnici sou slova kamenný most nebo babiččini sourozenci , nejvyšší hora a nebo ve višňové pecce atd. My máme zdůvodnit to , ale já nevím jak to mám zdůvodnit. děkuji.
Doplňuji:
tak sorry :D tam píšouzduvodněte vyslovnost asi ty dvě n , č a tak

Nejlepší odpověď
annas

Zdůvodnění pravopisu:

kámen = kamen – ný – přípona -ný u příd. jména
babič-k-a = změna souhlásky k v č, tedy babič-č-in – koncovka přivl. příd. jména
nej-vyš-ší – koncovka 3. stupně
pecka – změna k v c – v pec-c-e – skloňování

Výslovnost – kamený (splývavá výslovnost – nelze zaměnit s jiným slove,), babiččin (jinak s jedním č mohlo by znít jako babi čin), pecce (pece – jiný význam), nejvyší – splývá výslovnost – nedá se s ničím zaměnit.

Další odpovědi
www

Já zase nevím CO máte zdůvodnit 😁

chudst

www & syd: Predpokladam zdvojeni pismen. Tohle neoduvodnim, pockam si na dokonalou cestinarskou odpoved Kerbera, u ktere muzu mit jistotu, ze odpovi spravne :)

Kerberus

Chudste, děkuji za poklonu.