ten který je

Pomocí jaké metody určili vědci stáří nalezených organismů?

Jedná se o nejstarší organismy nalezené na Zemi.Jaká metoda k určování stáří se používá v těchto případech,kdy stáří počítáme na miliardy let?

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ve­da/2047648-vedci-objevili-zrejme-nejstarsi-organismy-na-zemi-zily-pred-ctyrmi-miliardami-let

Nejlepší odpověď
Lamalam

Buď přímo – radionuklidovou metodou, nebo nepřímo – podle stáří geologických vrstev, ve kterých byly organismy nalezeny.

Další odpovědi
gecco

Velmi pravděpodobně pomocí rozpadu radionuklidů obsažených v dané geologické ´vrstvě´…