Lenča59

pomoc, úkol do češtiny

prosím pomůžete mi s úlohou? nějak mi to nedochází :D

•Vedlejší větu podmětnou nahraďte podmětem:
Kdo zvítězil, stanul na nejvyšším stupni.
Hlavní je, že jsme se zúčastnili krajského finále.
Bylo mým tajným přáním, abych se dostala na dopravní průmyslovku.

Prosím napište jak ty věty mají být podle zadání, já to z toho zkusím pochopit. Moc děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Větu podmětnou máte danou, je třeba přemýšlet, jak lji lze vyjádřit jedním slovem v 1. p.

Kdo zvítězil = vítěz
že jsme se zúčastnili krajského finále = účast
abych se dostala na dopravní průmyslovku = přijetí na dopravní průmyslovku