zjentek

Pomáhají tající ledovce mořským živočichům?

Myšleno v tom smyslu, zda čistá a průzračná voda, valící se do moří a oceánů z tajících ledovců, ředí znečištěnou a jedovatou vodu, valící se do oceánů směrem od člověka a JESTLI TAKOVÝ ŘEDĚNÍ POMÁHÁ VODNÍM ŽIVOČICHŮM NÁS PŘEŽÍT.

Odpovědi
Kepler

Možná i to má nějaký vliv, ale řekl bych, že zanedbatelný, když porovnáš objem vody z ledovců a objem v oceánech. Jako když prdneš do varhan. Bohužel tání ledu v Arktidě má fatální vliv na lední medvědy – ničí se jim životní prostor. Jsou zvyklí žít na plovoucích krách, odkud loví tuleně.

zjentek

Ale klidně si umím představit i takový prdnutí do varhan, který varhaníka hodně rozladí anebo i takový, který bez pardonu přeruší celej koncert, takže i v případě průzračný vody mohou být některý věci nevyzpytatelný a člověka zaskočit… možná ještě máme naději.