dust8

Pokud za jízdy skočí do vozovky jelen a je sražen a způsobí škodu na vozidle, tak stačí nafotit situaci pro pojištovnu?

Nebo je nutno zavolat pojištovně, aby to přijela zkontrolovat?
Možná jim stačí přinést fotky na pojištovnu?

Jsou nějaká pravidla pro fotografování této situace? Je třeba více fotografií z více úhlů atd. nebo stačí taková na které je vidět jelen a poškozené místo auta?

Nejlepší odpověď
Arne1

Jsou pravidla – máš je v pojistných podmínkách. Stačí umět číst.
Většinou je tam napsáno, že je nutno vyšetření policií.

Další odpovědi
Edison

A taky máš Zákon o provozu na pozemních komunikacích. Už jsem tu onen paragraf o DN zmiňoval. Zrovnatak je to s pojišťovnou: Určitě lze pojišťovně zavolat a událost nahlásit. Oni už řeknou, co dělat.

cukrar

Takto se ptá normální člověk?
Musíte pojistnou událost nahlásit pojišťovně a pak se řídíte jejími pokyny, co vše bude chtít. Jinak to bude s malou škodou, jinak s totálkou.
Navíc srážku se zvířetem musíte hlásit myslivecké stráži, nebo policii.

Mc Merkurion

… hele, když už chceš trhnout rekord v otázkách, čti si taky i jiný … tato tady nedávno byla a dokonce hned dvakrát za sebou, takže to máš fest průšvih …

Edison

Cukráři, myslivecké stráži nemusí hlásit vůbec nic. Ale policii ano. Ta by si mělo styk s dalšími orgány vyřídit sama.

Mc Merkurion

… píše: „myslivcům, nebo policii“ tak je to správné, tak to má byť >>> poldy volat nemusíš, když znáš myslivce, ty vždy (když je neznáš, udělaj to právě „nebo policii“) a oni už je seženou …

Edison

Viz můj jiný příspěvek. Pro řidiče plati silniční zákon. Podle něj tu vzniká škoda někomu, kdo u nehody není. Zde platí vždy volat policii.

Edison

Navíc… zásadně platí Řidič ne vždy povinen oznámit policii překážku v provozu. A jistě by se tam našla i další ustanovení, která by hovořila pro to tu policii volat.