pizlicka

pokud v pondeli pujdu,pozadam o rozvod a manzel si vezme do tydne pujcku?

pokud v pondělí pujdu podat zadost o rozvod a manzel si do tydne od podani zadosti rozvodu vezme půjčku,bude padat tato půjčka i na moji hlavu?? Děkuji
Doplňuji:
ale jak mam požádat soud o předbězne opatreni,kdyz si ji vezme do tydne.

Nejlepší odpověď
Hykam

Ať to Tvůj právník zahrne do návrhu na vypořádání SJM.
Má ex udělala to samé, naštěstí jsem se o tom dozvěděl včas, což se jí moc nelíbilo, ale v rozsudku bylo, že pohledávka jde za ní.

Další odpovědi
anonym

Nehádajťe sa,nevydírajťe sa.

setapouch

Ano, dluh vznikne za trvání manželství. Pokud je to takto vážné, požádal bych soud o vydání předběžného opatření, kterým manželovi zakáže vzít si půjčku.

Nejsem právník, jen můj názor.
Doplňuji:
O předběžném opatření se rozhoduje bezodkladně. Víc na
https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=4tudVOn­VDcqG8Qeq_oDQAg&gws_rd=s­sl#q=n%C3%A1vrh%20na%20v­yd%C3%A1n%C3%AD%20p%C5%9­9edb%C4%9B%C5%B­En%C3%A9ho%20o­pat%C5%99en%C3%AD

Hlada

Manželé mohou samostatně jednat jen pokud jde o uspokojení každodenních a běžných potřeb rodiny. Bylo by tedy možné jednostranně uzavřenou smlouvu napadnout.
NOZ §732: Vznikl-li dluh jen jednoho z manželů proti vůli druhého manžela, který nesouhlas projevil vůči věřiteli bez zbytečného odkladu poté, co se o dluhu dozvěděl, může být společné jmění postiženo jen do výše, již by představoval podíl dlužníka, kdyby bylo společné jmění zrušeno a vypořádáno podle § 742.
Bylo by tedy potřeba sdělit svůj nesouhlas věřiteli.

pizlicka

nechce podepsat rozvod,tudiz pujde o sporny rozvod,vubec nevim,co s tim majetkopravnim vyrovnanim.to mam napsat,jako navrh,k podani zadosti o rozvod??

Hykam

Vezmi si právníka, tím spíš, pokud půjde o sporný rozvod.