autacek

Pokud si lze vybrat, je dnes lepší zůstat v zahraničí někde u moře, nebo se tu nechat na léta zavřít jako za komunistů?

Nejlepší odpověď
Arne1

Teoreticky u toho moře. Ale v praxi je to tam pro cizince horší. Prakticky v žádné zemi na světě dnes není volný pohyb osob. Pláže zavřené. Ani Jižní Amerika, ani Filipíny. Takže je lepší sedět doma, kde je alespoň domácí prostředí.

Další odpovědi
Ametyst

V prvním případě je to jen otazka peněz. V druhém se dnešek s komunisty nedá přirovnat. Jen ti lidi jsou stále udavači.

dubraro

I u toho moře bude nejspíš zákaz vycházení.

Pepa25

Nemusíte hned v moři. Představte si, že jste astronom a v květnu má být v Chile zvláštní druh zatmění, které jinde vidět nebude (nebo jste archeolog a kolegové chtějí někde zahraničí otevřít dosud neprozkoumanou hrobku). Prostě záležitost, které jste ochoten obětovat peníze, čas, vyřídit si výjimku (kdyby to šlo), držet potom tu nejpřísnější karanténu. Součaná vláda vám to prostě nedovolí (pojedou tam jen kolegové z jiných, liberálnějších zemí – bez ohledu na stav pandemie v jejich zemi). A většina národa tomu bude tleskat …

P.S. Otázky tu kladu jen výjimečně, ale přes hektický vývoj si za tou poslední stojím: o svobody jsme přišli rychle, ale jejich znovunabytí bude velký boj …

Mc Merkurion

… češi nikdy žádná nařízení moc nedodržovali, viz slavné lyžaře vohledně karantény, a jestli si myslíš, že u moře to bude lepší, tak mi řekni u kterýho …

Pepa25

Čím přísnější a problematičtější nařízení, tím častěji se bude obcházet. Bez ohledu na místo nebo čas. Řešit to ještě přísnějšími zákazy je nesmysl. Je naopak potřeba posílit osobní odpovědnost. Např. pendleři: proč plošný zákaz? Prostě pokud onemocníte, tak vás nebudeme za veřejné zdravotní pojištění léčit – vyhodnoťte si rizika sám.

Mc Merkurion

… ono totiž stačí poslední zjištění ohledně dodržování karantény po návratu z Itálie >>> lidi jsou sobci, nic nebudou dodržovat, a pak budou schopní klidně žalovat vládu, tudíž tvoje řešení (ař správné) mezi sobci neprojde … dovolenou si užívali, karanténu nedodržovali, opatřením se vysmívali,roušky vykoupili a teď budou všichni obviňovat vládu z neschopnosti ..