dust8

Pokud se voda ze studny převaří rychlovar. konvicí, tak se v ní sníží hladina chlóru a sníží se i její tvrdost?

Změní se její složení?

Odpovědi
jsemjá

Ano, je to pravda.

Justin1

Část rozpuštěných látek se usadí ve formě vodního kamene v konvici.

Jak by se dostal chlor do studniční vody?

Kepler

Chlór ve studniční vodě není, leda, že by sis ji sám chóroval. Pokud by v kohoutkové vodě nějaký zbytkový chlór byl, převařením se odstraní. Varem se taky odstraní taky přechodná tvrdost vody tedy hydrogenuhličitany Ca a Mg a vyloučí se ve formě nerozpustného Ca(Mg)CO3, tedy vodního kamene. Ostatní soli, např. chloridy, sírany, dusičnany a křemičitany zůstanou – to je trvalá tvrdost.