Rokio

Pokud se rozvedou rodiče, může si jejich dítě nechat příjmení po mamince?

Nejlepší odpověď
seraphico

Pokud se změnou příjmení dítěte otec souhlasí, tak ano. Pokud nesouhlasí, tak poté jedině přes soud. Soud ovšem kvůli nesouhlasu otce většinou žádosti o změnu příjmení zamítá (záleží na důvodech pro změnu příjmení), takže souhlas otce je poměrně důležitý.

Zdroj: https://www.klub­svobodnychmatek­.cz/podminky-zmeny-prijmeni-ditete/A_346

Další odpovědi
xiperio

Pokud už je plnoleté,tak si může dát příjmení jaké chce.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

seraphico: A co když už je dítě dospělé, nebo otec manželství svojí vinou rozvrátil?