huxa

Pokud se mi někdo představí jako doktor inženýr Žloutek, mám jej oslovovat pane doktore nebo pane inženýre?

Doplňuji:
Zjentek-pokud natrefíš na zaměstnavatele/u­čitele/profeso­ra, který si na toto velmi potrpí a vyžaduje správné oslovování, nic s tím nenaděláš.

Nejlepší odpověď
zjentek

když přestaneme lidi uctívat podle toho, co dělají, nýbrž je uctíme podle toho, kým skutečně jsou, nezbyde než oslovit- pane Žloutku :o

Další odpovědi
marci1

Mělo by to být pane doktore, ale já si myslím, že pokud se jedná o běžný hovor sousedů, známých můžeme oslovovat jen pane Žloutku. Samozřejmě pokud je to vztah student-profesor, pacient-lékař, tak samozřejmě „pane doktore“.

da ny

Pane doktore :)
Nejprve pravděpodobně získal titul Ing. a pokud pokračoval kupříkladu ve studiu stejného oboru, následovalo studium doktorantské.
Vždy se oslovuje titulem z výše dosaženého vzdělání, nebo vyšší hodností v hiearchií (rektor, děkan, proděkan je více než to, že je také MUDr., RNDr. nebo Ing. apod.)
Doplňuji:
…v hierarchii…;)

Zbynas

Pane doktora. Je to v hierarchii výše, viz zdroj.
Doplňuji:
*pane doktore
Zároveň si doporučuji pročíst etiketu od pana Špačka, zejména kapitolu oslovování.

Zdroj: http://www.stu­dentpoint.cz/3-vzdelani/2763-pane-doktore-nebo-profesore-aneb-jak#.U1a4BVf3xuY

MK44

V normální společnosti by stačilo „pane Žloutku“. Podobně jako tam stačí Mr. Zloutek, Herr Zloutek nebo M. Zloutek. V rámci jednak české touhy nadřazovat se i při absenci šlechtických titulů a jednak kompatibilního vlezdoprdelismu nezbyde než použít nejvyšší akademický titul; tj. v tomto případě „pane doktore“. ☹