kurec

Pokud se dítě narodí předčasně, má vždy nějaké dlouhodobé postižení?

Nebo se taky může stát, že se narodí bez nějakých dlouhodobých komplikací, které by ho doprovázely po celý jeho život?

Nejlepší odpověď
annas

Neplatí to vždy. Znám dítě, které se narodilo předčasně, pobývalo v inkubátoru a nikdo na něm nic nepoznal v době růst

Byla to holčička. Je to už dávno, vystudovala vysokou školu. Už je vdaná a má 2 děti, které přivedla na svět ve správný čas..

Druhý případ chlapeček se narodil, měl asi 90 dkg, lékařům se ho podařilo tzv. :vypiplat". Chlapeček je psychicky v pořádku, ale nemůže se sám pohybovat, chodí s vozíčkem..

Je to inddividuální. Záleží na různých faktorech.

Další odpovědi
Hufnágl

Ano, i takové případy se stávají, což je pro rodiče i dítě samotné nezáviděníhodné.

Ametyst

Když medicína zachraňuje novorozeňata, vážící sotva 1 kg, nedělá to proto, aby maminky neplakaly, ale aby měla dalšího potenciálního pacienta. Takoví pacienti jsou pod častějším dohledem, je velká šance, že budou brát léky, atd. Prostě byznys jako každý jiný.

da ny

Od 1,5 kg hmotnosti je velká naděje na život v plném zdraví.
Většinou je předčasně narozené dítě bez „nějakých dlouhodobých postižení“
a nemá žádné komplikace..
Některé vývojové vady nemají přímou souvislost s dobou příchodu na svět.