Radak

Pokud se děti učí ve škole psát novým písmem, budou umět přečíst to, které jsme se učili jako psací my?

Má toto nové písmo nějaký název?

Nejlepší odpověď
annas

Jmenuje se Comenia script.
To by bylo smutné, kdyby nikdo nové písmo nepřečetl.
Když přečtou to, co je napsané na počítači, nebo písmo, kterým jsou psané knihy, tak přečtou i nové písmo.
Doplňuji:
Omlouvám se, špatně jsem četla otázku.

Psací písmo by snad současníci měli přečíst, i když nové písmo je jiné – tiskací. Kdyby toto písmo nikdo nepřečetl, pak by se většina písemností mohla vyhodit. I když dnes se používá víc technika.

Třeba za x let, až vymře generace těch, kteří nynější písmo znali, už je někdo těžko přečte. Pokud se nové písmo ujme. Jsou proti němu výhrady.

Další odpovědi
hanulka11

určitě ho přečtou je v tom jen rozdíl, že písmena nejsou napojena
dělá to dojem tiskacího písma

nazvali ho Comenia Script

anonym

Je možné, že ne, pokud je to někdo nenaučí. Dnes málokdo přečte kurentem psané zápisy. A to se kurent vyučoval na německých školách ještě v roce 1945.
Písmo název má. Komeniascipt?