Avatar uživatele
Registrovaný

Pokud přijmu na krátkodobou práci brigádníka,jsem povinen sjednat pojištění odpovědnosti zaměstnavatele při prac.úrazu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Pokud bude mít pracovní smlouvu, pak ano.


Avatar uživatele
Zlatý

Zaměstnavatel není povinen SJEDNÁVAT pojištění odpovědnosti, nýbrž je povinen jednorázově OZNÁMIT pojišťovně skutečnost, že zaměstnává alespoň jednoho zaměstnance.

V následujících čtvrtletích a letech je to pak už "jen" o placení pojistného (viz § 12 vyhlášky).

btw. brigádník nejspíš bude pracovat na Dohodu o provedení práce či o pracovní činnosti... a protože se jedná o tzv. dohody MIMO pracovní poměr, nepodléhají tito ´zaměstnanci´ placení pojistného.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zpoz/cast1.a spx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2239
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 547
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.