agentpv

Pokud nesu na FÚ „POTVRZ. o zdanitelných příjmech za závislé činnosti…“ potřebuji i nějaké jiné papíry, či potvrzení?

Mám z podobných formulářů a návštěv úřadů doslova fobii. Je to pro mně takový stres, že zvažuji zda na ten finančák půjdu, jestli mi to za ty peníze stojí (přiznání podává zaměstnavatel, toto si mám vyřídit sám).
Pokud si začnu číst návod třeba na netu, tak většinou už první větu nepochopím a nemá smysl číst dál. Díky všem za odpovědi,

Nejlepší odpověď
Pepa25

FÚ potřebuje předložit daňové přiznání. Nejjednodušší je vyplnit ho elektronicky na https://adisspr­.mfcr.cz/pmd/e­po/formulare V případě pouze zaměstníání je to velmi jednoduchý třístránkový formulář "Daň z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území České republiky ". Průvodce je fakt podrobný a dobrý, ke každému poli je nápověda.

Přílohy se přikládají pouze takové, které jsou relevantní. V případě zaměstnání je to uvedené Potvrzení o zdanitelných příjmech.

Elektronický formulář je možné poslat elektronicky nebo vytisknout. V případě fyzického předložení je potřeba nezapomenout na podpis na poslední straně.

Další odpovědi
Hlada

Z jakého důvodu neseš potvrzení o zdanitelných příjmech na FÚ? To není obvyklá situace. Zaměstnavatel obvykle nepodává přiznání. Potvrzení o zdanitelných příjmech a sražených zálohách vydává zaměstnavatel zaměstnanci jako přílohu k vlastnímu přiznání. Kvůli tomu není potřeba nikam chodit. Popiš situaci podrobněji, ať tam nejdeš zbytečně.