Lgee

Pokud někdo podniká v daňovém ráji, jak to funguje?

S podnikáním fyzicky to bude asi kapku náročnější, ale dam příklad měl bych hru ve které bych prodával virtuální věci za reálné skutečne peníze, vše by bylo legální, tyto věci bych prodaval po celém světě (jelikož na internetu se da maximálně zablokovat doména na daný stát, protože je nezávislý na ostatních státech.) Přijímal bych peníze ale podnikal bych z daňového ráje kde je dan 0%, tudíž kdybych získal třeba milion tak bych na daních těm státům nic nezaplatil? Děkuji za odpověď
Ještě by me zajímalo pokud by něco co bych dělal v tom daňovém ráji kde by to bylo legální a v nějaké zemi by to legální nebylo co by se stalo?

Odpovědi
Drap

Legislativa každého státu je jiná. Je možné že v některých státech se z takto prodávaných věcí bude platit daň v určité výši.

Pepa25

Podnikání v daňovém ráji funguje obvykle pouze virtuálně, tzn. příslušná firma tam má pouze formální sídlo.