Lotr2008

Pokud nejde vypnout mobil, může to být chyba v systému?

U mého předchozího mobilu jednou vyskočila na celé obrazovce modrá plocha, uprostřed byla trochu rozmazana postava Androida a pod ním bylo napsáno „Downloading“. Mobil se přehříval a nešel ručně vypnout. Vypadalo to trochu jako aktualizace systému. Mohla to být chyba v systému?
„Instalace z neznámých zdrojů“ byla vyplá. Mohl to někdo obejít? Mohl to být vir?

V servisu nic nezjistili. Jedná se o mobil Samsung.

Doplnění k otázce (25.7.):

Mobil ale nešel vůbec vypnout, ani ručně. Po jeho vybití už nešel nabýt a už se nezapl.
K tomu si nepamatuji, že bych ho uvedl do níže uvedeného stavu. Co to tedy mohlo být?

Odpovědi
anonym

Jen jste se omylem dostal do servisního režimu (bootloader) viz toto video https://www.y­outube.com/wat­ch?v=h90tIxuT2Fk v čase 1:42 … do tohoto režimu se dostanete držením tří tlačítek po stranách telefonu při jeho spuštění spuštění (viz čas 0:57 uvedeného videa)

Nic špatného se tím nestalo, stačilo telefon prostě jen vypnout a zapnout běžným způsobem znovu.

anonym

Je docela zvláštní že vám k tomu v servisu neřekli nic, tohle by rozhodně měli vědět.

anonym

je to každopádně docela častý jev, uživatelé holt ten opičí trojhmat při spuštění udělají snadno nevědomky aniž by o jeho speciální funkci měli tušení viz třeba i toto video https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6t8LBhUaJ­kw , kde je i ukázáno jak z toho ven.