Avatar uživatele
zjentek

Pokud mě v průměru co pět minut vypadne a obratem zas naskočí signál wi-fi, jak poznám, kde je problém?

Chyba sítě, nejste připojeni k internetu, spojení selhalo, zkontrolujte připojení k síti… to je jen drobný výčet hlášek, který přicházejí, když se PC bez zjevného přičinění samo odpojí od sítě, ale ve chvíli se připojení (opět samo) obnoví a pokračuje. Ovšem ne vše v PC díky krátkému přerušení pokračuje v práci, což bývá problém.

Jak poznám, jestli je problém třeba na routeru, ketrý vysílá, nebo třeba na AP, v mém případě wifi donglu, který přijímá, anebo kde třeba? Ovšem dělá to jen u wifiny, z který mám právě ten nejlepší/nejsil­nější signál!

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dust8 před 1230 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud to jistě nevíš, identifikuj signál zařízení, ze které tuto problematickou wifi přijímáš. Třeba pomocí Wifianalyzeru (mobil/Android/Go­Pl). Pak asi nezbude nic jiného, než vyzkoušet výměnou jiné zařízení místo původního.
Ale stalo se mi také, že občasné vypadávání, přímo připojení k internetu na příjmovém routeru, viz tvé „nejste připojeni k internetu, spojení selhalo, zkontrolujte připojení k síti…“, způsoboval vadný další router zesilovací v síti (AP).
Po jeho výměně pak již bylo vše OK.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Třeba při sledování O2 TV po síti je FAKT COOL, když během sledování pořadu z archivu signál vypadává, bo pořad je pak pokaždé třeba NAČÍST ZNOVU a to garantuji, že se na podobné sledování fofrem vyprdnete, to mi věřte. (;

před 1230 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Co síla signálu? Router je Tvůj, někde od „souseda“ nebo ofic poskytovatel někde blízko? Signál je opravdu silnej? Máš možnost to ověřit jiným zařízením, třeba mobilem?

před 1230 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek