zjentek

Pokud mě v průměru co pět minut vypadne a obratem zas naskočí signál wi-fi, jak poznám, kde je problém?

Chyba sítě, nejste připojeni k internetu, spojení selhalo, zkontrolujte připojení k síti… to je jen drobný výčet hlášek, který přicházejí, když se PC bez zjevného přičinění samo odpojí od sítě, ale ve chvíli se připojení (opět samo) obnoví a pokračuje. Ovšem ne vše v PC díky krátkému přerušení pokračuje v práci, což bývá problém.

Jak poznám, jestli je problém třeba na routeru, ketrý vysílá, nebo třeba na AP, v mém případě wifi donglu, který přijímá, anebo kde třeba? Ovšem dělá to jen u wifiny, z který mám právě ten nejlepší/nejsil­nější signál!

Odpovědi
Jiří Bohumil

Pokud to jistě nevíš, identifikuj signál zařízení, ze které tuto problematickou wifi přijímáš. Třeba pomocí Wifianalyzeru (mobil/Android/Go­Pl). Pak asi nezbude nic jiného, než vyzkoušet výměnou jiné zařízení místo původního.
Ale stalo se mi také, že občasné vypadávání, přímo připojení k internetu na příjmovém routeru, viz tvé „nejste připojeni k internetu, spojení selhalo, zkontrolujte připojení k síti…“, způsoboval vadný další router zesilovací v síti (AP).
Po jeho výměně pak již bylo vše OK.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Třeba při sledování O2 TV po síti je FAKT COOL, když během sledování pořadu z archivu signál vypadává, bo pořad je pak pokaždé třeba NAČÍST ZNOVU a to garantuji, že se na podobné sledování fofrem vyprdnete, to mi věřte. (;

Dochy

Co síla signálu? Router je Tvůj, někde od „souseda“ nebo ofic poskytovatel někde blízko? Signál je opravdu silnej? Máš možnost to ověřit jiným zařízením, třeba mobilem?