Petr Kaňa

Požádá-li mě policista o předložení dokladů totožnosti a já mu dám celou peněženku, může to být považováno za úplatek?

Nejlepší odpověď
Drap

Policista si od tebe celou peněženu beze svědků nevezme

Další odpovědi
aliendrone

Z vlastní zkušenosti – zkoušel jsem to. Proč? Ne kvůli podplácení (na to se musí jinak), ale z pragmatičtějšího důvodu – kdo to má pořád vytahovat? A to jsem mu podával nikoliv celou peněženku, ale takovu tu vyndavací část, kde jsou doklady pod průhlednou fólií. Ať se mrkne a fičíme dál, proč ztrácet čas při běžné rutinní kontrole. Smůla. STEJNĚ jsem to musel vytáhnout, možná proto, aby se hmatem přesvědčil, že doklady nejsou padělky či tak něco.
Každopádně pokud k tomu něco dalšího nedodáš či se jinak neprojevíš, tak to za úplatek považováno být nemůže. (no… u nás je možné VŠECHNO, nějaké zákony, PCHE!) Prostě tě jen vyzve, abys ty doklady vyndal sám a podal mu je. ;) :D :D

Kelt

Hovoříš dle vlastní zkušenosti, nebo si to jen myslíš? Dotyčný tě vyzve, abys mu předložil doklady a ty mu je musíš předložit. Nezáleží, zda je máš ve zlaté truhlici nebo v peněžence. Nikdo se nesmí tvých věcí ani dotknout, abys ho pak neudal za to, že ti v peněžence něco chybí. Stejně tak mne kontrolovala ochranka v obchodě, co jsem koupil a musel jsem to vytahovat z tašky sám.

elkon

Co to je za blbinu, ty mu nemáš co dávat peněženku a policajt ji ani nepřijme.

da ny

Ne, ale za nevhodnou aroganci ano.

Emefej

Ne. Celou peněženku si do ruky nevezme.