dust8

Pokud máte někdo nějakou zkušenost s LTE mobilními internetovými daty pro SIM slot v tabletu, tak jakou? Jak se to řeší?

Je třeba něco jako „duplikát“ duální SIM karty + její aktivace z výrobního čísla výhradně přímo na pobočce u operátora výchozího mobilního poskytovatele? Nebo se to dá řešit i jinak (prosím jak)?

Je také pravdou, že pokud je SIM karta v duálním „režimu“ či tak něco, tak že proto, aby v jednom ze zařízení je aktivní a to druhé musí být v ten moment vždy úplně vypnuté a naopak?

Nejlepší odpověď
Filip84

Pleteš hrušky s jabkama:

Některé sítě elektronických komunikací umožňují authentifikaci účastníka pomocí čipu ve formě karty, a ano, jedna z těchto sítí jsou sítě standardu GSM, i UMTS, a tedy i LTE, protože LTE je jen, jakousi, nástavbou UMTS.

K authentifikaci do UMTS sítě potřebuješ USIM. Tu určitě máš, neměl bys jí leda, že bys měl opravdu, ale opravdu, starou SIM kartu, v takovém případě Ti jí poskytovatel služeb elektronických komunikací za USIM vymění.

Čistě na theoretické basis můžeš mít (U)SIM karet třeba padesát pod stejným sériovým číslem, a všecky budou identifikovat jednoho účastníka, ale dostupná z nich bude vždy jen jedna, a to ta, která se do sítě přihlásí poslední: druhá, automaticky, odpojí první, třetí druhou, čtvrtá třetí, atd. atd.

I. DvojSIMka.

Buďto si to můžeš hacknout sám, obejít zabezpečení SIM karty a tzv. jí naklonovat, nebo to nabízí operátoři, jako tzv. dvojsimku, nazývá se to různě. Jediný Vodafone CZ to má bez poplatku, T-Mobile CZ a O2 CZ za to platíš (něco, tuším, kolem Kč 90.00 / měsíc) a jediný 230 03 VFCZ to nabízí i k prepaid plánům.

To je služba vhodnější, spíš pro lidi, jako já, že mám terminál Zebra MC45, ale pokud nepotřebuju načítat čarové kódy, nebo chodit na internet, tak mi bohatě stačí Basic Phone, protože, třeba, ten terminál je poměrně velký a těžký. Ale mně to nevadí, basic phone mám jenom jako zálohu, kdyby se to posralo a musel jsem to poslat do servisu (to se opravuje, to není, jak placatý přístroj), takže to nepotřebuju.

Do tabletu to praktické příliš není: musel bys odpojit od sítí telefon (ideálně ho vypnout, nebo alespoň vypnout LTE rádio, jinak hrozí, že to bude blbnout a nebude fungovat ani jedna z USIM).

https://www.vo­dafone.cz/pece/muj-ucet-cislo/sim-karty/objednani-vyuziti-dvojsimky/
https://www.t-mobile.cz/twin-sim-karta
https://www.o2­.cz/osobni/pod­pora/duo-sim-karta-smart

II. SIM karta pro sdílení dat.

Jde o samostatnou USIM, se samostatným sériovým číslem i číslem účastníka (telefonním číslem), podle operátora se na ní / z ní dá i dovolat a posílat / přijímat SMSy. Třeba 230 03 VFCZ to řeší tak, že to je samostatné číslo s tarifem za nulu, kde minuta volání stojí něco kolem Kč 6.90 60+60.

Velká výhoda je, že když máš nějaký postpaid plan, ve kterém máš velký datový objem, nebo máš data omezena nikoli politikou FUP, ale rychlostí, no tak můžeš využívat data v dalším telefonu, tablet PC, počítači, či čemkoli jiném, bez dodatečných nákladů.

Nevýhoda je, že operátoři si za to účtují měsíční paušál.

https://www.vo­dafone.cz/pece/ta­rify-sluzby/studentska-nabidka/druha-datova-sim/
https://www.t-mobile.cz/pod­pora/caste-dotazy/-/refId/faq-8e5446208625ac­c07ee0d3274cd5a­ecc
https://www.o2­.cz/osobni/mul­tiinternet

III. Samostatný plan data only.

Prostě si vybereš poskytovatele služeb elektronických komunikací, vybereš si službu a zřídíš si jí, prepaid nebo postpaid, k ní obdržíš USIM, no a vrazíš v tablet.

Výhoda je u nízkého přenosu dat – třeba T-Mobile má prepaid plan, kde 1 MB vyjde na Kč 0.40 10 + 10 kB, nebo Oskarta paket 1 GB za Kč 77.00, což pokud potřebuješ data někde na cestách 3×, 4×, za rok, tak je asi ideální řešení.

Nebo máš, jako třeba já, basic phone plan (volání, SMSy, 0.5 GB dat), což sdílet ani snad nejde, nebo jestli ano, nemá to smysl (nebudu platit stovku měsíčně, když je to skoro polovina ceny mého paušálu za to, že budu mít druhou USIM a strčím si jí do LTE modemu do notebooku, třeba).

Po technické stránce je v notebooku, tablet PC, úplně normální UMTS / LTE atp. rádio, integrovaná anténa, prostě to samé, co v hlasovém uživatelském terminálu. Rozdíl je v tom, že prakticky všecky notebooky a většina tablet PC, neumožňují hlasové služby (SMSy fungují).

Takže, po technické stránce je to to samé, jako ve smartphone, nastavit, jo, funkce, úplně stejný princip.