dust8

Pokud máte nějaké zkušenosti s taktováním procesoru, tak jaké?

Odpovědi
aliendrone

Můj první přetaktěný procák byl Celer 300A (Mendocino). Tehdy to byl doslova zázrak, přetaktovat šel z 300MHz na 450MHz. Musels použít chladičový „sendvič“ (to byla takové oboustranné chlazení, protože klasická patice byla nahrazena typem „Slot A“) a zvýšit voltáž, ale dostals výkon Pentia II 450MHz (někdy i VYŠŠÍ) – a to za cenu pouhé PĚTINY CENY Pentia II!! Masakr!! :)

Dnes na taktění prdím v podstatě je spíš kontraproduktivní, bo komponenty jsou už od výroby mnohem lépe nastřelené a těch pár procent výkonu navíc ti nezaplatí podstatně vyšší spotřebu a zkrácení životnosti přetaktěné komponenty. Navíc- pokud to myslíš vážně, tak minimálně vodník, lépe Peltier, či hardcore tekutý dusík. Je to jako Pagani Zonda – bombová kára, ale převážně po Praze bys s tím jezdit NECHTĚL! ;) :D :D

Jediné co podle mne má v dnešní době jakž takž smysl je delid + mohutný VZDUCHOVÝ chladič. S tím se ještě relativné něco dá zvednout při zachování ROZUMNÉ nákladovosti a pracnosti. Jenže pokud si to neuděláš sám, je to o ničem s ohledem na cenu, to už se spíš vyplatí koupit o stupeň vyšší komponentu.

anonym

zkušenost je jednoduchá, nestojí to za tu snahu. Taktováním, zvyšuješ tepelné vyzařování a pokud nechladíš půlkilovým pasivem nebo vodníkem bude ti řvát ventilátor po místnosti. Přitom výkon který získáš taktováním navíc je často téměř zanedbatelný a spíš se vyplatí jednoduše koupit efektivnější CPU následující generace.

Kryšpín

Lepší to hřeje kdo má revma.