michalds

Pokud má žena jen jeden vaječník, menstruuje ob měsíc?

Pokud o jeden přijde, třeba následkem rakoviny ji to vyoperují, pak v konečeném důsledku ušetří na vložkách. Je to tak?

Nejlepší odpověď
Edison

Já myslím, že menstruuje normálně. Jen nevyjde vajíčko.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nepletu, tak není žádné pravidlo, že se události dozrávajících vajíček na vaječnících pravidelně střídají. Takže podle mně nic takového nelze říct.

da ny

Taková žena menstruuje pravidelně, každý měsíc.
Otěhotní.
Pokud přijde o vaječník v mladším věku, zpravidla se dostaví trochu dříve klimakterium, než by se tak stalo u obou funkčních vaječníků (jeden pracuje celá léta za 2).
I to je však věc individuální…