Lotr2008

Pokud má aplikace přístup k fotoaparátu, muže někdo skrze ní fotit či natáčet člověka bez jeho vědomí?

Nebo má tato aplikace pouze přístup k fotografiím a natočeným videím?

Odpovědi
anonym

Pokud má apka přístup k fotoaparátu, může používat fotoaparát – třeba čtečka QR kódů.
Aby měla apka přístup k fotografiím, musí mít přístup k úložišti.

anonym

Ahoj Lotr2008, ano některé aplikace bezvědomí uživatele již natáčeli. Třeba před pár dny se zjistilo že Instagram na iOS používal kameru bez vědomí uživatele, když tato zpráva vyšla najevo, řekli že je to ,,jen neškodná chyba". Těžko říct co měla tato aplikace a mnohé jiné za úkol.