Lotr2008

pokud je v mobilu zakázána „Instalace z neověřených zdrojů“, zabrání to instalaci virů odkudkoli?

Třeba když kliknu na nějaké vybíhající okno na warez stránce, ze které by se mohl nainstalovat virus, zabrání tedy zakázání „Instalace z neověřených zdrojů“ této nechtěné instalaci?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Jo, pochopil si to už správně. Zabrání.

Umožní ti jen instalaci z katalogu Play, kam se software dostane pouze pokud jej google zkontroluje a pokud jej na základě pozdějších přezkoumání bezpečnosti z katalogu nevyhodí. Takže jsi realtivně v bezpečí. I tak ale neradím instalovat cokoliv na co ses dostal skrze reklamu i kdyby tě reklama navedla do Google Play katalogu, taktový software nebývá zrovna užitečný, když se musí přes reklamu vnucovat a nevystačí si jen s pozitivním hodnocením uživatelů na google play, které by ho vyšvihlo mezi doporučený software platformy – reklamu na software má obvykle spíš takový, který má v Play katalogu hodnocení špatné a proto jinak, než reklamou vně katalogu se zpropagovat už ani vlastně nemůže.

Další odpovědi
anonym

Přesně tak, pokud totiž klepneš na nějaké vybíhajíci webového prohlížeče (reklamu či podobnou vábničku), to se tě obvykle pokusí donutit nainstalovat nějakou aplikaci právě z neověřených zdrojů, takže bys předtím tu volbu musel zase přepnout vědomě zpět.

Pokud budeš instalovat jen z google play, pak samotný google play řeší antivirovou ochranu a případné automatické odebrání škodlivého softwaru.