Kazatel

Pokud je stejná pravděpodobnost, že padnou ve sportce shodná čísla jako v předchozím tahu, stalo se tak někdy?

Odpovědi
Alesh

Pokud vím, tak stále platí to, že nikdy zatím nepadla stejná čísla za celou historii Sportky, natož aby se to stalo 2× za sebou. Pravděpodobnost by se dala vyjádřit jako pravděpodobnost, že se vylosuje přesně daná kombinace čísel. Protože vlastně to, co vyšlo předtím definuje to, co má vyjít v dalším slosování. Losuje se 7 čísel (6 + 1) ze 49. Tedy pravděpodobnost je 1 : C7(49) = 1 : 85900584.

paul1

Myslím,že ne, nepadla např. ani čísla 1,2,3,4,5,6