zjentek

Pokud dítě se v noci pomočuje, znamená to automaticky, že je nemocné?

Protože „v noci zdravý člověk močit nechodí“, jak se vyjádřil jistý uživatel v jiné mé otázce. (Na mysli jsou zde fyziologická onemocnění/nemoci konkrétních orgánů nikoli nemoci duševní jako na př. strach z rodičů a jiné.)

Nejlepší odpověď
da ny

Děti, kolem 9. roku:
„Noční pomočování je vývojovým projevem dozrávání močového měchýře, který nijak neohrožuje tělesné zdraví dítěte. Mezi hlavní příčiny tohoto jevu patří porucha regulace noční produkce moči a zvýšená aktivita či dráždivost nevyzrálého měchýře.“
https://www.noc­vsuchu.cz/novin­ky/nocni-pomocovani-u-deti-do-kolika-let-se-jedna-o-bezny-jev-805
Noční pomočování (enuréza) je nedobrovolný únik moči během spánku, který není způsoben jiným přirozeným podnětem nebo onemocněním.
Příčinou může být zvýšená produkce moči během spánku, potíže s přechodem mezi spánkem a bdělostí a/nebo snížená kapacita močového měchýře. Důležitou roli hraje i celková zralost a vyspělos
Onemocnění
• Děti, které mají výrazné obtíže během dne (silné nucení na močení, které může a nemusí být provázeno pomočením během dne)
• Při opakovaných močových infekcích
• Děti, u kterých selhala léčba dětským lékařem po šesti měsících.
https://www.cus­.cz/nocni-pomocovani-u-deti/

Názor lékařů je ten, že zdravý člověk při 8h spánku , pauzu zvládne, bez nucení na močení.
U dětí, pak záleží na zdravotním stavu. U některých nemocí, mají problém podobný, jako dospělí
(cukrovka apod.).

Další odpovědi
elkon

Kdybys měl děti, tak se nebudeš ptát. Děti se můžou pomočit z různých důvodů, proto mají pleny.

cappuccino

Znala jsem jednu 11letou holcicku, ktera se z niceho nic zacla pomocovat. Nakonec se ukazalo, ze se jeji rodice rozvadeji.
Holcicka nebyla nemocna, jen se neumela branit vecem, ktere nemohla zmenit.