Elis Pokorná

Pokud chci vlastnit luk a věnovat se lukostřelectví, musím mít taky nějaký „zbrojní pas“?Lukem se dá i zabít tak nevím.

Nejlepší odpověď
arygnoc

zabiť sa dá čímkoľvek (doslova).
ani na auto (napr.) nepotrebujete zbrojný pas.

o čokoláde, cigaretách, tuku, rafinovanom cukre (už viem, prečo sa tak volá) ani nehovorím.

ale ku zbraniam:
luk – záleží na aký – ak je napínacia sila viac ako 150 N, tak áno.
a vtedy smiete u neho strieľať iba na strelnici – nie napr. na záhrade (trénovať).

Další odpovědi
knedlik123

Asi ale nesezenes luk s taznou silou nad 75 kg (a zrovna tak kusi)! Volne prodejne jsou jen ty „slabe“. Jsou na to prece normy.

anonym

Ne – na luk zbrojní pas mít nemusíš.

kablik

já doporučuji navštívit nejbližší tělovýchovnou jednotu kde mají lukostřelecký oddíl, jinak se ničemu nedopracuješ…