Startred

Pokud by se někdo stal „králem světa“, psali bychom „K“ s velkým, či malým písmenem?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Pokud je někdo „králem světa,“, panovník, píše se malé písmeno.
  2. Muhammad Ali se stal králem světa, ale bohužel jen v filmu Král světa, který byl natočený podle knihy Král světa.
  3. Nebo přeneseně třeba Ježíš Král, Nejvyšší bytost v Božím království. Ježíš je Král nebe i země.

Další odpovědi
Speed77

Král je vladařský titul. Je jedno, jestli je to král státu nebo celého světa (respektive velkého státu, říše). Normálně s malým.
Něco jiného by bylo třeba „Jeho (královská) Výsost.“ Zde jde u vyjádření úcty (jako Vy, Váš).
Tituly, funkce apod. jsou obecná podstatná jména. Psána malými počátečními písmeny (pokud zrovna nejsou na začátku věty ;) Nebo to nejsou nezvy děl, jako knihy nebo filmu).

Alesh

Kdybych se stal Králem světa, tak byste to psali s velkým K a ještě byste u toho museli klečet! 🙂

Kelt

Král vzniklo ze jména Karel. Karel Veliký byl korunován a dostal královskou korunu. Stejně tak je císař odvozen od Caesar. Ale je známo, že králové byli i dříve, než se objevil Karel Veliký.

elkon

Král jako funkce, není jméno, tak se píše „K“ malým písmenem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.