Avatar uživatele
Rokio

Pokud by mi klesl ID na 2. či 1. stupeň, jakým způsobem bych si měl platit SP a ZP, když studuji?

V současné době mám invalidní důchod 3. stupně, který využívám hlavně na placení svého studia, školních obědů, nájmu, darů a investic.

Na tomto webu jsem se dozvěděl, že ti, co mají ID 3. stupně, nemusí platit SP a ZP, protože jim to za ně platí náš stát.

Pokud by mi v době, kdy mi bude více než 26 let snížili ID, jakým způsobem bych si měl hradit SP a ZP, abych měl bezplatnou zdravotní péči a dobrý starobní důchod?

poznámka: Mám v plánu studovat celý život.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2534 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

„Mám v plánu studovat celý život.“ Status studenta se všemi jeho výhodami můžeš mít max. do věku 26 let.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Na tomtéž webu by ses dozvěděl, že ZP platí stát u všech stupňů invalidity.
SP je tvoje volba. Ovšem pak se ti odrazí na výši důchodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Sociální pojištění si nikdo nemůže hradit sám,
a stát je nehradí ani za poživatele ID III. stupně.

Pokud by ti byl v budoucnu stupeň invalidity snížen,
mohl by ses dobrovolně přihlásit k důchodovému pojištění.

Zdravotní pojištění za studenty a za poživatele
starobních i invalidních důchodů hradí stát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Stát za poživatele třetího stupně invalidity socialni pojištění hradí!pokud by ti duchod snížili,stát hradí jen zdravotní a ty se budeš muset hlásit na úřadu práce,nebo jít do práce bud na částečný uvazek,nebo co ti zdr.stav dovolí,aby bylo za tebe sociální odváděno zaměstnavatelem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pizlicka

ivzez,kdo je v invalidním duchode třetího stupně,stát za něj hradí jak zdravotní,tak sociální pojištění.při prvním a druhém stupni,stát hradí pouze zdravotní,a tito lidé se musí hlásit na úřadu práce,pokud práci nemaji,nebo pracovat co jim zrd.stav umožní,aby jim soc.pojištění bylo odváděno.

před 2531 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

http://www.mpsv­.cz/cs/25021 viz čtvrtý bod!sama mám třetí stupeň,tak se prosím te nevyjadruj k něcemu,cemu absolutne nerozumíš.

před 2530 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Spíš sis daný bod pořádně nepřečetla ty, ale hlavně že tady osočuješ dlouhodobě zavedenou odbornici na toto téma, že tomu „absolutně nerozumí“.

před 2524 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání