zjentek

Pokud Bernská úmluva přísně hájí z ježků pouze ježka alžírského, tak ty naše blecháče na zahradách můžeme zvesela hubit?

Da ny, moc se mně to nelíbí, ten odporně nerovný metr mezi jednotlivými druhy. Klíšťata a blechy troušená po zahradách z ježků a dále tam přežívající jsou často zdrojem nákaz a podílí se na mnoha úmrtích, kde jsou vedle toho ojedinělá napadení vlkem, bearem, či sežrání divočákem u popelnic. 🤷‍♂️

Odpovědi
da ny

Ne, oba druhy jsou v Česku zákonem chránění.

„Co dělat, když najdete ježka v nesnázích?“
https://www.ze­lenadomacnost­.com/blog/index­.php/2020/06/04/je­zek-chraneny/
Vesele můžeme hubit kance, vlky, medvědy a některé dravce, díky těm výhradám 😉
Jinak by nás za chvíli kančí, u popelnic na sídlištích, za chvíli „sežralo“.

zjentek

Da ny, moc se mně to nelíbí, ten odporně nerovný metr mezi jednotlivými druhy. Klíšťata a blechy troušená po zahradách z ježků a dále tam přežívající jsou často zdrojem nákaz a podílí se na mnoha úmrtích, kde jsou vedle toho ojedinělá napadení vlkem, bearem, či sežrání divočákem u popelnic. 🤷‍♂️