vita

Podvod (DVD)

Zdravím,2 roky mě vyšetřovali kvuli nelegalnimu prodeji erot.DVD.Kvuli jednomu DVD se připojila jedna firma ktera pečko točila.Nyni mimosoudně jsem dostal 18měs.podminku a ta firma chce nahradu škody )A V DOPISE NAŘIZENI OBČANSKOPRAVNI CESTOU!)To zaplatim jen pokutu nebo to co firma požaduje jako odškodnění??????????­?????????????
Doplňuji:
DVD nebylo original

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nechápu tak nějak smysl otázky. Pokud vlastníš originál dvd, můžřeš jej prodat, ale nesmíš jej zkopírovat a prodat.
Taky nechápu jak jsi mohl dostat mimosoudně 18 měsíců-to nejde.
Spíš se jedná o mimosoudní návrh na náhradu škody. Třeba navrhnou nějakou částku a pokud nesouhlasíš, dají k soudu.
Jinak zaplatíš: náklady řízení, škodu.

Další odpovědi
anonym

Kdybych vás hájil, ta firma co to točila by vám ještě zaplatila za reklamu. Stejně se na to nikdo nedívá. Odvolejte se když po vás budou chtít sta tisíce. Máte zaplatit pochybnou škodu, můžete to zaplatit když tomu věříte.
Kolik jste prodal těch DVD?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vlak­no/podvod-dvd

Wareg

Bych řekl (z vlastní zkušenosti), že jste se dostal do „spárů“ probační a mediační služby. Těch 18 měsíců je „zkušební doba“, kdy vám sice bylo PODMÍNĚNĚ zastaveno trestní stíhání, ale po celou dobu nesmíte udělat podobný skutek. Pokud ano, trestní stíhání se obnoví a všechno půjde natvrdo soudní cestou.

Náhrada škody = musíte poškozeným firmám zaplatit škody, které jste svým jednáním způsobil. Porušování autorských práv, nelegální šíření kopií, nezákonné obohacování atd.

Myslíte, že byste z toho vyvázl snad jen tak bez pokuty? To snad ne… 🙂

vita

nekolik dvd