Avatar uživatele
Natee

Podle čeho volíte jméno pro dítě?

Čím vším se řídíte při výběru jména pro mimčo? =)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, dědapetr, Deli před 4675 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jménos e asi vybírá podle toho co se nám líbí. Přihlédnout by se ovšem mělo také k tradici, ke zvyklostem v rodině a zamyslet se i nad tím, jak jméno bude znít ve spojení s příjmením. Osobně jsem pro jména česká, a že jich je na výběr.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

někde se jména dědí z generace po generaci, ale každý dá jméno které se mu líbí a pro své dítě myslí, že bude to pravé , hlavně aby se měl brát ohled na příjmení aby to pak neznělo trapně a nebo nebylo celé jméno příliš dlouhé

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Po domluvě s partnerem,názorem rodičů,podle sladění s příjmením a jak se nám líbí,Nejhorší je že nevíme jak se bude líbit těm co ho dáváme.Když je to děvče tak sňatkem příjmení změní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

V podstatě podle odkazu.

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/clan­ky/?clname=det­skajmena

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Jméno vybírám podle toho které se mě líbí když vidím že se líbí mě i manželovi tak ho dáme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Já si vždycky počkám, jaký z nového tvorečka mám pocit – a podle toho volím jméno. Jako holka jsem tak pojmenovávala pejsky, kočičky, morčátka – kouknu a jméno mě napadne.
U svých dcer jsem vybírala podobně. První mi svými pohyby v bříšku připomínala veverku, říkala jsem jí tak – no a Verunka z toho vyplynula automaticky. Je fakt, že se jménem je spokojená a sedí k ní.
Druhou holčičku máme Gitu. Ne podle Růžovky, ale prostě se nám to jméno líbilo. Říká si teď Gigi a taky to k ní sedí. 🙂

Poprvé mi ulítlo jediné – má narozky v prosinci (pak jsou všechny zimní svátky) a začátkem února má svátek. A celé léto pak chudinka nic…
Podruhé jsme už volili letní jméno, protože malá je opět prosincová 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Tak tohle je tak důležité aspoň pro mě,dávala jsem jména dohromady,strašně moc přemýšlení,ať mi to jednou nevyčtou až vyrostou,žádna moderna,tradiční české jméno které nositele povznese,trvá to dlouho já bych řekla celý těhotenství.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek